BIP - 3.dan

Objavljeno: Četvrtak, 17 Srpanj 2014 09:14 Autor:
BIP - 3.dan Foto: OK Pula

Treći dan "Globala" predviđen je za razigravanja, četvrtfinalne i polufinalne utakmice.

Rezultati četvrtfinala:

U17: Galeb (Crna Gora) - NCVA(SAD) 3:1, Hungary national team (Mađarska) - Austin (SAD) 3:0, Augusta Blue (SAD)-NL (SAD) 0:3, BIP SE (SAD) - NKBM Branik (Slovenija) 3:0

U22: Slovenska reprezentacija - NKBM Branik (Slovenija) 3:1, MWC (SAD) - NCVA (SAD) 0:3 , BIP (SAD)-Adidas (SAD) 1:3, Ruska reprezentacija - CNT (SAD) 2:3 (33-35 u petom setu!!)

Polufinale izborile su u 17 Galeb iz Crne Gore, mađarska reprezentacija i dvije američke ekipe, a U22 reprezentacija Slovenije i tri američke ekipe.

OK Pula igrala je za 9.-12. mjesto i u vrlo neizvjesnoj i borbenoj utakmici izgubila od reprezentacije Mađarske s 1:2. (22:25, 25:15, 8:15).

OK Pula: Antonela Tadić, Doriana Nimac, Karla Fabris (C), Vanesa Gjevelekaj, Martina Petrić, Kiara Milinković, Emily Anđelković, Gabriella Gjevelekaj (L), Nelli Copić, Katarina Erak, Barbara Kalister, Tea Maras, Nora Gojković i Ana Križanec.

Kapetanica pulske ekipe Karla Fabris i tehničarka Antonella Tadić složile su se kako je ekipa bez obzira na bolju fizičku pripremljenost protivnica pokazala da može igrati borbeno i nositi se i sa takvim protivnicama. Kad nametnu svoju igru, natjeraju protivnice na greške  i rekle kako su uživale u svakom poenu drugog seta. (pobjedile 25:15).

Drugi set su najviše odlučili odlični servisi Antonelle Tadić i dobre obrane Karle Fabris na njezinoj  inače nestandardnoj poziciji u igri.  U trećem setu povele su Puljanke 3:2, ali nekoliko pogreški u napadu odveli su set na 8:4 i konačnih 8:15.

Sljedeću i zadnju utakmicu OK Pula igra sutra u 8:30 u Domu Sportova Mate Parlov.

Finala su na rasporedu danas u 16:00 i 19:00 nakon kojih slijedi i pobjeda nagrada.

Autor: G. B.