Brazil osigurao polufinale

Objavljeno: Petak, 18 Srpanj 2014 10:49 Autor:
Brazil osigurao polufinale Foto: fivb.org

Brazilci su sigurno u polufinalu, a današnji dvoboj odredit će poredak u skupini. Iran također ima svoje šanse. Njima treba pobjeda kako bi ušli u borbu za medalje.

Kao što se očekivalo, Brazil i Rusija odigrali su još jedan neizvjestan susret u kojem su obje reprezentacije imale svoje prilike doći do bodova. Na kraju je to uspjelo Brazilcima koji su sa tri boda već nakon prvog susreta osigurali polufinale.

Ključni trenutak susreta zbio se u završnici trećeg seta kada su Brazilci okrenuli zaostatak 18-21 i praktički "oteli" dobiven set Rusima. Nakon toga odigrali su još jednu vrlo dobru dionicu, odolijevali naletima protivnika i došli do vrijedne pobjede.

- Ponosan sam kako je momčad danas odigrala posebno kada se uzmu u obzir neke slabe izvedbe iz ranijeg dijela natjecanja. Naporno smo trenirali kako bismo riješili probleme i uložili smo puno truda u pobjedu nad Rusijom - komentirao je tehničar Bruno Rezende nakon dvoboja.

Wallace je predvodio momčad sa 23 poena, primač Murilo Endres dodao je 14, a bloker Lucas 12 poena. Murilo je bio fenomenalan na prijemu i krotio žestoke ruske servise iako još uvijek nije u top formi nakon ozljede ramena. Brazil je susret dobio ruskim oružjem: prednjačili su po broju osvojenih poena na servisu i u bloku.

Bruno se nakon pobjede osvrnuo i na današnjeg protivnika:

- Sutra igramo protiv Irana koji je pokazao kvalitetu u susretu protiv Rusije. Igraju sjajnu obranu, no mi ćemo dati sve od sebe da ih pobijedimo. Wallace je danas bio odličan, no Brazil je momčad koju čini 16 članova. Svi sudjeluju u igri i vrlo smo balansirana ekipa.

Iran je u susretu protiv Rusije bio na korak do senzacije. Već sama činjenica da su odveli moćnog protivnika u pet setova govori za sebe, a malo je nedostajalo da dođu do pobjede. Početak utakmice bio je iz snova jer su brzim akcijama zbunili trome Ruse. Tehničar Marouflakrani radio je odličan posao mijenjajući akcije i kroz cijeli susret bio je jedan od najboljih iranskih igrača.

Rusija se probudila u drugom i trećem setu dok su Iranci vratili svoj ritam u četvrtom. Držali su priključak cijeli set, spasili dvije meč lopte u završnici te na kraju iz osmog pokušaka uspjeli odvesti susret u tie break. Tamo su fantastično krenuli povevši 5-1, no slavlje je prerano počelo. Rusija je okrenula rezultat na 6-5 u svoju korist i od tog trenutka Iran je osvojio samo tri poena od čega su bile dvije pogreške Rusije.

Nevjerojatnu večer imao je korektor Ghafour koji je najučinkovitiji igrač dosadašnjeg dijela turnira sa 30 poena (55% učinkovitosti). Iranci su očito vježbali servise jer je napredak bio vrlo izražen. Float servisima mučili su ruski prijem i na kraju sakupili 6 aseva naspram jednog protivničkog. Sve u svemu, vidjeli smo najbolje izdanje Irana ove sezone.

- Bio je to fantastičan susret. Mogli smo pobijediti, ali presudilo je rusko iskustvo. Sada čekamo rasplet dvoboja Rusija i Brazil da vidimo kakve su nam šanse za polufinale - izjavio je tehničar Marouflakrani.

Postoji nekoliko kalkulacija u današnjem dvoboju. Brazilu je dovoljan bod kako bi zadržao prvo mjesto u skupini te izbjegao Italiju u polufinalu. Irancima također odgovara takav rasplet jer bi njime osigurali nastavak natjecanja. U tom slučaju Rusija bi ispala iz svih kalkulacija. No, pitanje je kako će se stvari odvijati na terenu. Iran i Brazil odigrali su četiri susreta u grupnoj fazi natjecanja. Svaka momčad slavila je dva puta, a tri od četiri susreta odlučivana su u petom setu.

Najave gotovo svih današnjih odbojkaških utakmica pronađite na portalu dvoznak.com, adresi za pametno klađenje.