Brazilke iznenadile Ruskinje, Japankama neizvjesna završnica protiv Kine

Objavljeno: Srijeda, 08 Kolovoz 2012 03:40 Autor:
Uzbudljivim četvrtfinalnim dvobojima nastavljeno je natjecanje u ženskoj odbojci na Olimpijskim igrama u Londonu. U polufinale su se plasirali Japan, Brazil, SAD i Južna Koreja.

U prvom četvrtfinalnom dvoboju dana sastali su se Kina i Japan. Obje ekipe su grupnu fazu natjecanja završile sa devet osvojenih bodova. O izjednačenosti ovoga dvoboja najbolje govori činjenica da niti jedna ekipa set nije osvojila s više od dva boda prednosti. Više sreće i znanja u petom setu imale su Japanke koje su na krilima Yukiko Ebate i Saori Kimure s po 33 poena došle do 18:16 te izborile polufinale u kojem ih čeka Brazil.

Nakon što su natjecanje u skupini A završile bez poraza odbojkašice Rusije su u četvrtfinalu odmjerile snagu s Brazilom. U potpuno izjednačenom meču Rusija je imala dva puta prednost u setovima, ali uporne Brazilke su se stalno vraćale pa je o pobjedniku dvoboja odlučivao peti set. U neizvjesnoj završnici Rusija koju je predvodila Ljubov Šaškova s 28 poena je imala čak šest meč lopti, međutim Brazilke sve to spašavaju i s konačnih 18:16 uspijevaju otići u polufinale.

Sjedinjene Američke Države nastavile su s uvjerljivim pobjedama. Najnovija žrtva razigranih Amerikanki bila je Dominikanska Republika koja je pružila solidan otpor, a za nešto više jednostavno nije imala snage. Amerikanke su od početka ušle silovito pa prvi set osvajaju s 25:14 dok u druga dva Dominikanska republika ipak uspijeva malo zaprijetila, ali konačna pobjeda niti jednoga trenutka nije bila upitna.

U posljednjem susretu Dana Južna Koreja je odigrala još jednu odličnu utakmicu te preokrenula vodstvo Italije i zasluženo došla do vrijedne pobjede. Nakon što su Talijanke osvojile prvi set s 25:18, Koreanke ubacuju u višu brzinu te u iduća tri seta bez većih problema dolaze do polufinala .