Centrometal nadigrao goste iz Slovenije

Objavljeno: Četvrtak, 08 Prosinac 2016 22:52 Autor:
Centrometal nadigrao goste iz Slovenije Foto: D. Ivančić
U NGC Aton u Nedelišću OKM Centrometal je pred više od 200 gledatelja pobijedio ekipu OK SIP Šempeter 3:2 (26:24, 19:25, 25:21, 23:25, 17:15) u prvoj utakmici šesnaestine finala Challenge Cup-a

U prvom setu vodili su gosti iz Slovenije do same završnice seta, kada su domaći odbojkaši izjednačili i uzeli set na razliku 26:24. U drugom setu igrači iz Šempetera ponovo imaju prednost tijekom cijelog seta i na kraju su ju i povećali na 25:19 i izjednačili u setovima na 1:1.
Treći set je pak u potpunosti pripao domaćinima. Vodili su tijekom cijelog seta i kontrolirali igru i završili set sa 25:21 te su poveli s 2:1 u setovima. Četvrti set donio je izjednačenu igru do druge polovice seta koja odlazi na stranu gostiju iz Slovenije i set završava s 25:23 i donosi novo izjednačenje u setovima 2:2.
U petom, odlučujućem setu najprije su poveli gosti, zatim ih domaći odbojkaši stižu i onda kada se činilo da je sve gotovo dolazi do izjednačenja u samoj završnici te su međimurski odbojkaši pobjedu izborili tek na razliku 17:15.
Tada je počelo veliko veselje jer je ovo prvi nastup OKM Centrometal u ovom europskom odbojkaškom  kupu, a ova pobjeda daje im vrlo dobre šanse i za prolaz u sljedeći krug natjecanja.
O izjednačenosti ekipa i samog meča govori i podatak da je ukupan omjer osvojenih bodova u utakmici 110:110.
Najbolji u domaćoj ekipi bili su Davor Bogdanović i Tomica Posavec.