Derbi pripao odbojkašicama Dubrovnika

Objavljeno: Nedjelja, 22 Veljača 2015 22:00 Autor:
Derbi pripao odbojkašicama Dubrovnika Foto: Tonči Vlašić

Odbojkašice Dubrovnika su s 3:2(25:22,25:21,17:25,21:25,15:9) u Gospinom polju bile bolje od Nove Gradiške u 2. kolu 3. skupine 1. HOL.

Derbi 3. skupine 1. HOL odigran je jučer u Dubrovniku u Gospinom polju. Treći puta ove sezone sreli su se Dubrovnik i Nova Gradiška. Do druge pobjede u ovosezonskim dvobojima ovih ekipa došao je Dubrovnik. Kao i u posljednjem dvoboju u Novoj Gradišci do pobjede su djevojke s juga Hrvatske stigle u petom setu. Susret je odigran u odličnoj atmosferi, a puno bolje ga je otvorio Dubrovnik.

Domaćinu je pripao prvi dio utakmice, dobio je Dubrovnik prva dva seta, ali onda se bude odbojkašice Nove Gradiške. Igraju daleko bolje nego na početku susreta i utakmicu odvode u odlučujući peti set. U njemu dominacija Dubrovnika koji je poveo s 5:2, 10:5, 13:7 i slavlje u Gospinom polju moglo je početi.

Nova Gradiška je osvojenim bodom sačuvala prvo mjesto u 3. skupini. Ima bod više od Dubrovnika, koji je osvajanjem dva boda ostavio Osijek 06 na pristojnoj razlici. Dubrovnik u odnosu na treći Osijek od kojeg je izgubio na startu ovog drugog dijela sezone ima četiri boda više, a četiri kola su do kraja. Prva dva mjesta vode u doigravanje i već spomenutu prvu jakosnu skupinu. Dubrovnik ima ići u goste Novoj Gradišci, Osijek 06 ima doći u Gospino polje, ali i igrati dva puta protiv Nove Gradiške. Jučer su Osječanke u tri seta bile bolje od Drenove u gostima.

- Izgubili smo s minimalnih 3:2 od domaćina koji je točno za toliko bio bolji i na tome im iskreno čestitam. Utakmica je kasnila skoro dva sata i to nas je dosta poremetilo. Dubrovnik je odigrao jako dobra prva dva seta, dok smo mi zasluženo dobili treći i četvrti. Kvaliteta igre bila je na visokoj razini, utakmica prava "ratnička". Žestoko se moralo raditi za svaki poen. Iznimno sam zadovoljan pozitivnom reakcijom i karakterom svoje ekipe koja se nakon 0-2 u setovima potpuno vratila u utakmicu i uhvatila pravi ritam. Peti set kao i uvijek bio je lutrija, no ovim putem moram iskazati nemalo nezadovoljstvo katastrofalnim suđenjem i odlukama sudaca koji su nas oštetili 10-ak puta i pogotovo u 5.setu, stvarno nisu bili dorasli derbiju. Ne može se dogoditi da 4 -5 lopti za redom nitko od četiri suca u terenu ne vidi što se dogodilo i dodijele poen domaćinu. Kriterij suđenja je stvarno bio upitan pogotovo krajem 4. i cijeli 5.set, odluke su bile na razini nedorasle niti najnižem rangu. Unatoč svemu zadovoljni smo osvojenim bodom i zadržanim 1.mjestom, djevojke su ponovo prikazale visoku kvalitetu igre u odlučujućim loptama, te nevjerovatno zajedništvo koje ih krasi od početka. Mislim da je publika mogla biti zadovoljna kvalitetom odbojke - zaključio je pomalo razočaran suđenjem strateg Nove Gradiške Damir Runjaš.

Svoje viđenje derbija dale su nam trenerice Dubrovnika Mirjana Vreća i Paulina Prkačin:

- Čestitamo curama na velikoj borbenosti i pobjedi, ekipi iz Nove Gradiške na zanimljivoj utakmici, a posebno jedno veliko hvala našim vjernim navijačima koji su nas bodrili do zadnjeg poena. U utakmicu smo ušle jako dobro, pripremljene na prednosti i mane ekipe Nove Gradiske. U prva dva seta ove utakmice naše cure su prikazale najljepšu i najbolju igru naše ekipe u ovoj sezoni, te zasluženo povele 2:0 u setovima. U trećem setu dolazi do pada u našoj igri, što gošće iskorištavaju, te izjednačujući na 2:2 u setovima. U petom, odlučujućem setu, uz odličnu igru u svim odbojkaškim segmentima, stječemo prednost na samom početku seta i mirno ga privodimo kraju. Naša ekipa je ponovo pokazala karakter pobjednika u odlučujućem petom setu i to ponovo protiv kvalitetne i iskusnije ekipe Nove Gradiske. Zbog problema u dvorani, bili smo primorani promijeniti satnicu utakmice. O tome smo obavijestili trenera Nove Gradiške, delegata, suce i savez, u ime kluba se zahvaljujemo istima na razumijevanju. Imamo jos četiri teška kola, ali idemo korak po korak, već sutra se počinjemo pripremati za utakmicu sa Drenovom.

Utakmica je započela sa oko sat i pol zakašnjenja. Razlog je što su se odužile dvije odbojkaške i košarkaška utakmica igrane prije ove. Do kraja prvenstva u skupini 3. će se voditi velika borba za prve dvije pozicije koje vode u doigravanje, te iduće sezone u 1. skupinu. Ovom dvojcu prijeti Osijek 06, koji izgleda sve bolje i bolje iz kola u kolo.

Autor: M. Gojak

Autor: M.Gojak