Dinamo do druge pobjede i prestižnog naslova

Objavljeno: Ponedjeljak, 02 Travanj 2012 13:20 Autor:

Nakon teške borbe u drugoj utakmici, ruski Dinamo za dlaku je izbjegao "zlatni" set i odnio titulu prvaka CEV Kupa.

Dinamo je mogao sve završiti još u četvrtom setu, no izgubili su par set(meč) lopti i moralo se ući u peti set. Ipak, nije bilo razloga za strah navijača u ogromnoj sportskoj dvorani "Druzhba" jer su Rusi dominirali odlučujućim setom. Konačan rezultat protiv Asseco Resovia Rzeszowa je bio 3:2 (28-30, 25-22, 26-24, 24-26, 15-9).

Nikolay Pavlov je donio čak 30 poena svom timu, a dežurni kritičari i prisutni novinari proglasili su ga MVP-om ovogodišnjeg finala. Njegova obrana bila je veličanstvena, ali i prijeko potrebno oružje protiv razigrane bjeloruske zvijezde, Olega Akhrema.

Ovom pobjedom Dinamo je potvrdio rusku dominaciju na velikim natjecanjima u muškoj konkurenciji, osobito nakon pobjede Zenit Kazana u nedavno odigranom finalu u Ligi prvaka.