Dva poraza Murse uoči doigravanja

Objavljeno: Ponedjeljak, 26 Ožujak 2012 19:08 Autor:
Odbojkaši osječke Murse osvojili su drugo mjesto u ligaškom dijelu natjecanja 1. A odbojkaške lige. Nakon domaćeg poraza od Siska rezultatom 3:1, Osječani su poraženi i od Rovinja koji je na koncu prvoplasirani.

Zgusnuti raspored Osječana učinio je svoje - tri utakmice u pet dana previše je i za bolje momčadi od Murse, no negodovanje Osječana na takav raspored nije urodilo plodom.

Osječani su u subotu ugostili odbojkaše Siska koji su trećeplasirana momčad prvenstva. Prvi set pripao je domaćinu s 25:21 i tada se činilo da će Osječani nastaviti uspješan niz na domaćem parketu, no tako nisu mislili gosti. Sisak je zaigrao znatno bolje i posve zasluženo osvojio tri seta u nizu.

Dan kasnije Mursa je odradila zaostali dvoboj protiv lidera Rovinja koji se trebao odigrati u veljači, ali je otkazan zbog snježnog kolapsa. Kao i u prvom ovosezonskom dvoboju istih takmaca, slavili su odbojkaši Rovinja i na taj način osigurali lakšeg protivnika u četvrtfinalu. Domaćin je slavio s 3:1 u setovima.

Poraženi su i odbojkaši Vukovara na gostovanju u Šibeniku protiv istoimenog domaćina. Šibenčani su slavili s uvjerljivih 3:0, no ovaj poraz Vukovarcima ništa posebno nije naškodio. Naime, od ranije je poznato da će protivnik Vukovarcima u četvrtzavršnici biti Mladost Marina Kaštela.

U ostalim četvrtfinalnim dvobojima sastaju se HAOK Mladost i OKM Centrometal, zatim Rovinj i Rijeka, dok će Mursa plasman u polufinale tražiti preko Siska. Doigravanje kreće već u utorak, 27. ožujka.