Dvostruko slavlje OK Quirin Siska

Objavljeno: Ponedjeljak, 10 Veljača 2014 17:26 Autor:
Dvostruko slavlje OK Quirin Siska Foto: OK Quirin

Subota je donijela dvije pobjede za OK Quirin Sisak. Prvo su na teren izašle odbojkašice Quirina i s 3:2 svladale ekipu Dugog Sela, a poslije njih odbojkaši su s 3:0 nadvisili suparnike iz OK 4 rijeke.

Subotnji program OK Quirin Siska otvorile su odbojkašice. Protivnik je bila ekipa OK Dugo Selo, direktni konkurent za četvrto mjesto u 3. MŽOLC skupine Jug. U vrlo zanimljivoj utakmici s puno preokreta bolje su se snašle igračice Quirina i pobijedile s 3:2. Po setovima je bilo 18:25, 25:13, 25:15, 19:25, 15:10, a s dva osvojena boda Quirinovke su preuzele četvrtu poziciju od Dugog Sela. U idućem kolu odbojkašice Quirina će ugostiti jedinu ne poraženu momčad u ligi, OK Goricu.

Onda su na teren izašli odbojkaši Quirina koji su ugostili ekipu OK 4 rijeke iz Karlovca. Utakmica je bila jako važna za obje ekipe, Sisčani su tražili bodove koji bi ih ostavili u borbi za četvrto mjesto dok su Karlovčani tražili bodove koji bi ih približili petoj poziciji.

Gosti iz Karlovca su bolje otvorili susret, kontrolirali tijek utakmice i poveli s 6:11. Tada su domaćini zaigrali bolje, servisima i napadima preko srednjih blokera Matijevića i Pavičića su stigli i anulirali prednost 4 rijeke, a na drugom tehničkom time-outu poveli 16:14. Prednost OK Quirin Siska se samo povećavala do 23:17, a onda su gostujući odbojkaši s nekoliko vezanih poena vratili neizvjesnost. Ipak, domaći su zadržali mirnoću i s 25:23 došli do 1:0.

Prvi set je značajno usmjerio daljnji tijek utakmice budući da su se domaći igrači razigrali, a razina igre gostujuće ekipe je značajno pala. OK Quirin Sisak je dominirao od početka do kraja drugog seta. Prednost se iz poena u poen povećavala, sve je u igri Quirina funkcioniralo jako dobro i Karlovčani nisu imali odgovora na takvu igru domaćina. To potvrđuje i rezultat od 25:12 za domaće. U drugoj dionici utakmice igra Quirina je bila raznovrsna, a istaknuo se korektor Keranović serijom servisa u drugom dijelu seta.

Niti treći set nije donio nikakve promjene u odnosu snaga na terenu. Karlovčani su imali blagu prednost na početku seta, no do prvog tehničkog time-outa prednost je bila na strani OK Quirina. Igrači 4 rijeke se nisu predavali, ali Sisčani su jako dobrom igrom u napadu riješili pitanje pobjednika s 25:19 i došli do tri boda.

Šestom pobjedom u 12. utakmici OK Quirin Sisak se bodovno izjednačio s OK Nepomukom, no momčad iz Gornjeg Stupnika ima utakmicu manje. Idući susret Sisčani će odigrati upravo s Nepomukom u gostima, a ishod te utakmice značajno će utjecati na borbu za četvrto mjesto.

Autor: A. Softić