Favoritkinje bez pogreške idu prema četvrtfinalu

Objavljeno: Četvrtak, 02 Kolovoz 2012 09:45 Autor:

U trećem kolu ženskog olimpijskog turnira u odbojci favoriti su došli do uvjerljivih pobjeda, a zanimljivo je da je svih šest susreta završeno s identičnim rezultatom od 3:0.

Skupina A: Rusija i Italija maksimalne

Nakon što su poražene od Italije Japanke su bez većih problema savladale Dominikansku republiku te došle do svoje druge pobjede. Dominikanska Republika je nešto bolji otpor pružila tek u trećem setu koji je Japan osvojio s 25:23.

Ruskinje su pregazile Alžir te se može reći da im je taj dvoboj bio tek jedan lakši trening. Od prvog poena Ruskinje su krenule maksimalno angažirano te su s početnih 25:7 ubile svaku nadu Alžirkama da eventualno mogu nešto napraviti protiv favorita.

Nešto više problema imala je Italija s domaćinima. Nakon teške borbe Talijanke su osvojile prvi set s 27:25 i čini se da je to bio i ključan trenutak u meču. Naime u preostala dva seta Velika Britanija je osvojila ukupno 24 poena.

Rezultati:
Dominikanska Republika - Japan 0-3 (20:25, 19:25, 23:25)
Alžir - Rusija 0-3 (7:25,14:25, 15:25)
Velika Britanija - Italija 0-3 (25:27, 12:25, 12:25)

Skupina B: Amerikanke pobjedom nad Kinom preuzele vodstvo

Ni nakon trećeg susreta Srbija još uvije ne zna za pobjedu. Najnoviji poraz nanijela im je Turska koja je slavila sa sigurnih 3:0. U prvom i trećem setu Srbija je pružila solidan otpor dok su se u drugom setu izabranice Zorana Terzića osvojile samo 12 poena.

"Turska ne radi puno pogrešaka jer Turska već godinama igra u istom sastavu i to je ekipa koja je i iskusna i kvalitetna. To je ono što smo mi imali prethodnih godina, ali sada nemamo. Treba izdržati i rasteretiti igračice i sigurno je da će, ne na ovom turniru, prava igra doći i da će nekim igračicama ovaj turnir biti od velike koristi i da je to naš zalog za budućnost," izjavio je nakon susreta Terzić.

U svojevrsnom derbiju skupine B Amerikanke su izborile i svoju treću pobjedu. U neizvjesnom dvoboju na krilima raspoložene Destinee Hooker koja je osvojila 22 poena SAD je slavio protiv Kine te su tako izabranice Hugha McCutcheona ostale jedine neporažene u svojoj skupini.

U posljednjem susretu dana još je jednom briljirala Yeon-Koung Kim koja je s 21 osvojenim poenom odvela svoju reprezentaciju do vrijedne pobjede nad Brazilom. Južna Koreja je osvojila prvi set s 25:23 da bi ostala dva seta osvajala s 25:21.