Favoritkinje opravdale očekivanja

Objavljeno: Subota, 26 Siječanj 2013 09:59 Autor:
Tijekom tjedna odigrane su uzvratne utakmice ženske Lige prvaka. astavak natjecanja, Playoff 6 fazu izborile su dvije azarbejđanske i turske ekipe, po jedna ruska i talijanska.

Tijekom tjedna odigrane su uzvratne utakmice ženske Lige prvaka. Nastavak natjecanja, Playoff 6 fazu izborile su dvije azarbejđanske i turske ekipe, po jedna ruska i talijanska. Favoriti su uglavnom opravdali uloge u kojima su se našli, nije bilo iznenađenja kao u muškoj konkurenciji. Početkom veljače nastavlja se borba za završni turnir, koji će se odigrati u Istanbulu. Osigurano mjesto na završnom turniru kao domaćin ima Galatasaray.

Jedini klub koji je trebao zlatni set za prolaz dalje bio je talijanski prvak Arsizio. Nakon poraza u Njemačkoj od Schwerinera, talijanski sastav je s pobjedom od 3:1 u utakmici došao do zlatnog seta, koji je s 15:10 riješio u svoju korist i izborio odglede s Azzerailom. Njihov protivnik na korak do Final foura stigao je bez izgubljenog seta protiv gradskog rivala Lokomotive, te pobjede ostvarili su lakše od svih očekivanja, te im daju veliko samopouzdanje za nastavak natjecanja. Relativno lako s dvije pobjede nad Sopotom dalje je prošao turski Vakifbank, kao i Rabita protiv prošlosezonskog finaliste Cannesa. Manjih problema imao je prvak Turske Eczacibasi protiv talijanskog Cortesea, nakon pobjede u Italiji doma su nakon neizvjesne utakmice u pet setova izborili Playoff 6. U ruskom obračunu Dinamo Kazan nakon gostujuće pobjede protiv imenjaka iz Moskve, na krilima sjajne Gamove s 3:2 u uzvratu također je izbjegao zlatni set i sada je na korak do ponovnog plasmana na Final Four.

Parovi Playoff 6 faze:

Dinamo Kazan(Rusija)- Rabita Baku(Azarbejđan)

Vakifbank(Turska)- Eczacibasi(Turska)

Busto Arsizio(Italija) – Azerrail(Azarbejđan)

Prve utakmice igrati će se u terminu 05.02-07.02.2013, uzvrati 12.02.-14.02.2013.