Favoritkinje se odvajaju od ostatka pratnje

Objavljeno: Četvrtak, 02 Kolovoz 2012 09:34 Autor:

Utakmicama drugoga kola u skupinama A i B nastavljeno je žensko natjecanje na odbojkaškom turniru u sklopu Olimpijskih igara u Londonu.

Skupina A: Rusija i Italija maksimalne

U prvom dvoboju dana Ruskinje su opravdale ulogu favorita i uz manje poteškoće savladale Dominikansku Republiku koja je i protiv Italije pružila solidan otpor.

Nakon prvog poprilično izjednačenog seta u drugom Rusija ostavlja Dominikansku Republiku na samo 15 poena i kada su mnogi očekivali brzi kraj meča Arias Perez sa 17 poena pokreće svoju reprezentaciju koja osvaja treći set. Ipak Ruskinje nisu dopustile iznenađenje te s 25:22 dolaze do novih bodova.

Do svoje druge pobjede došla je i Italija koja je također s 3:1 bila bolja od Japana. Gotovo po već ustaljenom scenariju favoritkinje su osvojile prva dva seta da bi se Japanke probudile u trećem. Unatoč dobrom otporu u četvrtom setu Japan ipak nije imao snage za potpuni povratak u dvoboj.

U najneizvjesnijem susret drugoga kola Velika Britanija je nakon puno muke savladala Alžir. Alžirke su vodile 2:1 u setovima, ali im je u završnici ponestalo snage pa je domaćin turnira došao do svojih prvih bodova te sada s nešto više optimizma može čekati dvoboj protiv Italije.

Rezultati:
Dominikanska Republika - Rusija 1-3 (23:25, 15:25, 26:24, 22:25)
Italija - Japan 3-1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:22)
Velika Britanija - Alžir 3:2 (22:25, 25:19, 23:25, 25:19, 15:8)

Skupina B: Kina i SAD sigurni, novi poraz Srbije

Nakon što su u prvom kolu s 3:1 bile bolje od Srbije odbojkašice Kine istim su rezultatom slavile i u drugoj rundi protiv Turske. Prva dva seta Kina osvaja s identičnih 25:20 da bi se Turkinje ipak vratile u trećem setu i osvojile ga nakon duge borbe rezultatom 31:29.

Turkinje ipak nisu imale snage da nakon dvoboja s Brazilom još jedan meč odvedu u pet setova te četvrti set gube rezultatom 25:22 te tako ostaju na samo jednom osvojenom bodu dok je Kina na čelu ljestvice s šest osvojenih bodova. Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Ruoqi Hui s 21 poenom dok je Tursku predvodila Eda Erdem Dundar s 16 poena.

Srbija je i u svom drugom nastupu doživjela poraz te si je poprilično umanjila izglede za plasman u četvrtfinale. Južna Koreja koja je u prvom kolu namučila SAD krenula je od samoga početka odlučno i vrlo uvjerljivo osvojila prva dva seta rezultatom 25:12 i 25:16.

Izbornik Srbije Zoran Terzić uspio je u nastavku malo razbuditi svoje igračice koje osvajaju treći set s 25:16, ali dobra igra je bila samo kratkotrajni bljesak pa Koreja na krilima odlične Yeon Koung Kim koja je postigla 34 poena dolazi do zaslužene pobjede.

"Plasman u četvrtfinale nije pretjerano realan zbog toga kako mi igramo, a ne zato što smo izgubili prethodne dvije utakmice," izjavio je nakon susreta Terzić i dodao: "Sa Južnom Korejom smo igrali puno puta i uvijek smo pobjeđivali, ali situacija u našoj ekipi je takva da je teško reći da smo protiv nekoga favoriti."

Sjedinjene Američke Države i u drugom su kolu pokazale da s pravom razmišljaju o zlatnoj medalji. Unatoč solidnom otporu Brazilki Amerikanke su slavile sa sigurnih 3:1 te zadržale priključak s vodećim Kineskinjama.

Brazilke su opasnije zaprijetile tek u trećem setu koji su i osvojile s 25:22 dok su u ostala tri seta Amerikanke sve držale pod svojom kontrolom te se sada mirno mogu pripremati za izravnu borbu za prvo mjesto protiv kine u idućem kolu.