Hrvatska druga u Mađarskoj

Objavljeno: Ponedjeljak, 18 Svi 2015 07:22 Autor:

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija pobjedom je okončala turnir u Mađarskoj. Rezultatom 3:1(19:25, 25:20, 25:21 i 25:18) naši odbojkaši bili su bolji od domaćina.

Utakmicu su bolje otvorili Mađari, prvi set bio je izjednačen do nekih 16:15, ali onda se Mađari odvajaju na 20:15 i uz manje probleme privode prvi set kraju. U drugom Hrvatska je ta koja stvari drži pod kontrolom, Mađari se približavaju na 16:15, ali to je uglavnom sve. Ubrzo je 23:18 za naše odbojkaše, koji stižu do poravnanja na 1:1 u setovima. Treći i četvrti set imali su gotovo identiačn tijek, Hrvatska je ta koja veći dio vodi, a u samoj završni ci i radi razliku. Na kraju prilično uvjerljiva pobjeda Hrvatske za uspješan start reprezentativne sezone, iako je ovaj turnir bio samo uvod za ono što čeka Šimunčićeve izabranike ovoga ljeta.

Hrvatska- Mađarska 3:1(19:25, 25:20, 25:21 i 25:18)

Mađarska: Bozóki 6, Juhász 6, Gergye 18, Kovács Z. 3, Pádár 17, Kaszap 4, Pápai, Szabó A. 1, Magyar, Farkas P. 1. Izbornik: Demeter György
Hrvatska: Močić 3, Šestan 9, Skočić 2, Andrić 20, Sedlaček 12, Zelenika 4, Tepert, Šarcević, Peterlin, Tepavac, Đirlić 6. Izbornik: Igor Šimunčić

Konačni poredak na turniru: 1. Slovačka 9, 2. Hrvatska 6, 3. Mađarska 3, 4. Azerbejdžan 0

Autor: M.Gojak