Hrvatska još jednom vrlo dobro parirala Srbiji u Beogradu

Objavljeno: Ponedjeljak, 08 Rujan 2014 22:55 Autor:
Hrvatska još jednom vrlo dobro parirala Srbiji u Beogradu Foto: ossrb.org

Odigrana je i druga prijateljska utakmica između Srbije i Hrvatske u Beogradu.

Nakon jučerašnje pobjede Srbije od 3:1(25:23, 21:25, 25:18 i 28:26) u utakmici, i 25:15 u dodatnom setu, danas su Srpkinje upisale novu pobjedu. Hrvatska je još jednom vrlo dobro parirala, a utakmica je okončana pobjedom Srbije s 3:1(24:26, 25:23, 27:25 i 25:20) poslije 110 minuta igre.

Vidljivo je iz rezultata da je to u prva tri seta bila posve ravnopravna borba. U drugom setu naše djevojke su prokockale 16:11, izgubile ga u neizvjesnoj završnici. Bile su blizu osvajanja seta i u trećem, ali ključne poene bolje su odigrale Srpkinje. Do pada u našoj igri dolazi početkom četvrtog seta u kojem Srbija ima 13:6, naše djevojke i u tom dijelu utakmice pokazuju karakter, vraćaju se do 16:13, ali potpuni preokret nisu uspijele napraviti.

Najbolja u porazu kapetanica Maja Poljak s 21 osvojenim poenom, od toga četiri blokom uz sjajnu realizaciju napada od 77%. Napadački vrlo dobra Ušić Jogunica s 15 osvojenih poena, Miloš je dodala 11, a Fabris 10, iako nije igrala čitavu utakmicu. Napad je susret okončao s 46% učinkovitosti, slabiji dio igre bio je prijem, Srbija je osvojila 12 izravnih poena servisom.

Nova utakmica ujedno i posljednja na rasporedu je sutra u 18:00 ponovno u dvorani Šumice u Beogradu. Nakon tog susreta naše djevojke vraćaju se u Maribor, gdje ih 16. rujna čeka novi test, prijateljski susret protiv Kanade.

Autor: M. Gojak