Hrvatska pobijedila Nizozemsku i sačuvala šansu za plasman na EP

Objavljeno: Subota, 12 Srpanj 2014 23:08 Autor:

Nakon poraza od Grčke, juniorke Hrvatske u trećem krugu kvalifikacija za EP, na turniru koji se igra u Švicarskoj pobijedile su Nizozemsku. Tom pobjedom sačuvale šansu da se plasiraju na EP, koje se u kolovozu igra u Estoniji i Finskoj. Do pobjede su Hrvatice stigle rezultatom 3:2(27:25, 25:16, 15:25, 23:25 i 15:13).

Hrvatice su odigrale bolje nego jučer, u neizvjesnoj završnici dobile prvi set, drugi dobivaju puno lakše. Nakon toga uslijedio je pad u igri, Nizozemke su prilično lako dobile treći set. Za četvrtim mogu naše odbojkašice žaliti, jer izgubile su ga u neizvjesnoj završnici. U petome prava drama, Hrvatska cijelo vrijeme vodi, ali Nizozemke su čitavo vrijeme na poen, dva zaostatka. Na kraju 15:13 za Hrvatsku, teško izborena, ali slatka pobjeda.

Vrijedi izdvojiti dobru realizaciju napada od 46%, te 14 poena servisom iz susreta protiv Nizozemki. Najslabiji element igre bio je prijem, napravile su juniorke Hrvatske jučer u tom elementu igre 16 pogrešaka. Prvo ime s 27 osvojenih poena bila je Marijeta Runjić, 18 poena upisala Volmut, 17 Jularić.

- Odradili smo sve po dogovoru i pokazali da možemo igrati dobro protiv jake ekipe. Nažalost, ušli smo u peti set i izgubili bod, ali nije još sve gotovo. Moramo sutra jako i bez straha po tri boda, uz malo sreće s rezultatom prve utakmice imamo šanse plasirati se na Europsko prvenstvo - rekao nam je nakon utakmice izbornik Hrvatske Goran  Jovanović.

Druga utakmica današnjeg dana između Grčke i Švicarske otišla je na stranu Grkinja rezultatom 3:0(25:22, 25:21 i 26:24). Tom pobjedom Grčka je izborila plasman na EP, te joj sutrašnja utakmica protiv Nizozemske rezultatski neće biti važna. Ona je na rasporedu prva, a ako ju Nizozemke dobiju Hrvatska gubi šansu da se plasira na EP. U slučaju pobjede Grčke, Hrvatska će imati priliku izboriti plasman na Europsko prvenstvo. Trebati će joj pobjeda od 3:0 ili 3:1 protiv Švicarki. Ako se sve tako rasplete, Hrvatice će biti druge u skupini, te će biti bolje od drugoplasirane reprezentacije skupine I, Poljske, koja je skupila pet bodova, ali ima set razliku 6-6.

Autor: Miloš Gojak