Hrvatska pobijedila sama sebe na startu turnira u Švicarskoj

Objavljeno: Subota, 12 Srpanj 2014 09:41 Autor:
Hrvatske juniorke poražene su na startu turnira trećeg kruga kvalifikacija za EP u Švicarskoj. Bolje od njih jučer su bile Grkinje. Do pobjede je Grčka došla rezultatom 3:1(25:15, 18:25, 25:20 i 25:20) nakon 115 minuta igre.

Prva polovica prvoga seta protekla je u ravnopravnoj borbi, igralo se poen na poen do drugog tehničkog time-outa, da bi Grkinje taj prvi set privele kraju u svoju korist osvojivši osam poena u nizu. U drugom setu sličan scenarij, ali s drukčijim ishodom, završnicu seta bolje su odigrale Hrvatice i vratile susret u egal.

U tom trenutku psihološka prednost ide na stranu Hrvatske, koja bolje otvara treći set, ima 13:8, potom 18:16, ali djevojkama izbornika Jovanovića ponavlja se završnica prvog seta. Gube treći set s 25:20 i dolaze u rezultatski zaostatak. U četvrtom Grčka igra bolje, uglavnom vodi s nekoliko poena razlike i na kraju dolazi do pobjede.

Nisu hrvatske juniorke jučer odigrale kako mogu i znaju, napravile su ukupno 38 pogrešaka. U napadu su zakazale glavne igračice, a najbolja u porazu s 14 osvojenih poena bila je srednja blokerica Čolak. Šanse da se nađu na EP još uvijek postoje. Da ih sačuva, Hrvatska danas mora pobijediti Nizozemsku, koja je jučer s 3:1 bila bolja od domaćina turnira.

- Imali smo veliku šansu koju nismo iskoristili, nažalost pobijedili smo sami sebe, uplašili se pobjede. Bolji smo od Grčke, ali danas namništa nije polazilo za rukom, probali smo sve, do zadnjeg poena nismo gubili pozitivan stav, ali strah se uvukao u kosti i tako je bilo teško pobijediti ikoga - osvrt na jučerašnji poraz dao je izbornik Jovanović.

Utakmica protiv Nizozemske počinje danas u 15 sati.

Autor: Miloš Gojak