Hrvatska suvereno kroz Herceg Novi

Objavljeno: Nedjelja, 26 Svi 2013 23:03 Autor:
Senna Ušić Jogunica Senna Ušić Jogunica Foto: cev.lu
Naše reprezentativke pobijedile su i u trećoj utakmici rezultatom 3-1 (25-17, 25-7, 23-25, 25-14) te su se se plasirale kao i naši dečki u sljedeći krug natjecanja.

Naše reprezentativke pobijedile su i u trećoj utakmici rezultatom 3-1 (25-17, 25-7, 23-25, 25-14) te su se se plasirale kao i naši dečki u sljedeći krug natjecanja. Treća 'žrtva' bile su domaće odbojkašice Crne Gore koje nisu uspjele ozbiljnije parirati Hrvatskoj. Nakon lagano dobivena dva seta Crnogorke su u trećem setu iskoristili opuštanje naših igračica te ga rješavaju u svoju korist rezultatom 25-23. Međutim to je bilo sve od njih, izabranice izbornika Lovrinova predvođene Sanjom Popović osvajaju treći set rezultatom 25-14 te pobjedom zauzimaju prvu poziciju koja ih vodisljedeći krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Italiji 2014. godine.

Za najbolju igračicu i servisera proglašena je Sanja Popović (23 poena/6 aseva), najbolju napadačicu Senna Ušić ogunica (14 poena), najboljeg primača Martina Malević (45%) te najboljeg blokera Samanta Fabris (5 blokova).