Hrvatska zasluženo pobijedila Azerbajđan

Objavljeno: Petak, 24 Svi 2013 20:59 Autor:
Darko Nojić u napadu Darko Nojić u napadu Foto: cev.lu
Izabranici Igora Šimunčića pred oko 300 gledatelja u Domu odbojke 'Bojan Stranić' startali su s pobjedom na prvom kvalifikacijskom turniru za Svjetsko prvenstvo (Poljska 2014.g) protiv Azerbajđana rezultatom 3:1 (25:16, 23:25, 25:19, 25:17).

Iako oslabljena (bez trojca Omrčen, Kovačević i Sikirić, zdravstveni problemi) Hrvatska je i prije samog početka slovila za apsolutnog favorita i ovaj dvoboj nam je trebao poslužiti kao malo jači trening pred utakmicu s BiH jer mora se priznati kako momčad Azerbajđana pripada u niži dom svjetske odbojke.

Od samog početka prvog seta Hrvatska je pokazala tko je gazda na terenu te je odmah napravila veću razliku koju je zadržala do kraja seta. S nekoliko bravuroznih obrana, libero naše reprezentacije Stanislav Zimakijević (najstariji igrač na terenu, 37g.) još jednom je potvrdio onu da nije bitno koliko godina imaš već kako igraš. 'Zima' je podsjetio na svoje ponajbolje partije koje nam je znao pružati u 'Domu odbojke' te potpuno opravdao poziv izbornika Šimunčića.

Drugi set je započeo u gotovo identičnom tonu i kad smo svi vidjeli i drugi set u našim rukama, pri rezultatu 22:18 dolazi do velikog pada koncentracije te gosti uz tri pogreške Vulina te Rajića i Galića rade seriju od 7:1 i na iznenađenje svih u dvorani osvajaju već 'dobiveni' set.

Na svu sreću gubitak drugog seta nije se odrazio na daljni tijek utakmice. Predvođena s razornim servisima Nojića i Zhukouskog, napadački raspoloženim Rajićem te odličnim blokovima Galića treći i četvrti set Hrvatska uvjerljivo rješava u svoju korist.

U redovima Hrvatske najbolji igrač bio je Ivan Rajić (24 poena uz realizaciju napada od 51%), najbolji bloker Danijel Galić (3 bloka), a najbolji primač Darko Nojić.

Sutra je na rasporedu utakmica s BiH s početkom u 17 sati.