Hrvatske juniorke u tri seta svladale Norvešku reprezentaciju

Objavljeno: Subota, 26 Travanj 2014 17:14 Autor:
Hrvatske juniorke u tri seta svladale Norvešku reprezentaciju Foto: HOU

Poen za poen igrale su Hrvatice protiv Norvežanki u drugoj utakmici kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo u Rovinju.

Sve do 8:8. Tada naše djevojke rade seriju za +4 i tjeraju Magnusa Johansena na time out. Međutim, prednost s hrvatske strane nastavlja rasti sve do končanih 25:16 za prvi set koji efektno završavaju as servisom Antonele Jularić.
I početkom drugog seta gledamo scenarij prvog, ali hrvatski blok donosi prednost od +7 (10:3). Hrvatske juniorke uvjerljivo zadržavaju vodstvo i uzimaju i drugi set, 25.10.
Treći set Hrvatice započinju sa +2, ali Norvežanke uspjevaju izjednačiti, 11:11. Kod 14:14 hrvatske juniorke konsolidiraju redove i odlaze na 18:14. Nošene navijačima završavaju set sa 25:14 i upisuju prvu pobjedu.
- Plan je upisati dvije pobjede i čekati priliku protiv Turske - objasnio je izbornik Goran Jovanović dodajući: Ne skrivamo planove da budemo najbolji na domaćem terenu.

Norveški izbornik Magnus Borge Johansen svojoj je ekipi zamjerio višak napravljenih pogrešaka:
- Posebno puno grešaka imali smo na odličnu igru hrvatske ekipe u bloku. Hrvatska ima odličan tim.