Hrvatske odbojkašice slavile 3:0 protiv Mađarske u Rovinju!

Objavljeno: Petak, 03 Siječanj 2014 23:04 Autor:

Hrvatske odbojkašice krenule su u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2014. blistavom pobjedom protiv Mađarske 3:0 (25:20, 25:10, 25:16).

Pred oko 1400 gledatelja u rovinjskoj dvorani Gimnazija, među kojima su bili i predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša i predsjednik Hrvatske odbojkaške udruge Zdeslav Barač, hrvatska reprezentacija postigla je za samo 72 minute igre prvu pobjedu pod vodstvom novog izbornika Angela Vercesija. U subotu u 20:15 na rasporedu je druga utakmica kvalifikacijskog turnira protiv Francuske.
Bila je to zaista vrhunska predstava hrvatskih odbojkašica, koje su svaki neizvjesnost oko pobjednica razbile već u drugom dijelu prvog seta. Mađarice su vodile do 14:12, ponajprije zahvaljujući odličnoj obrani, ali serijom poena temeljenih na znalačkim servisima Vercesijeve su izabranice stigle do preokreta 17:15. Nakon toga, Hrvatska je zaigrala dominantnu odbojku u svakom segmentu igre, prikazavši se fantastičnoj rovinjskoj publici u prepunoj Gimnaziji bez slabe točke.
Bilo bi zaista teško, a nakon ovakve utakmice i nepravedno, izdvojiti najbolju odbojkašicuu u hrvatskim redovima, jer sve su utkale svoj maksimum u pobjedu. Osjetio je to i izbornik Vercesi, pa posljednjih nekoliko poena na terenu osvojila postava koja inače ima manju „minutažu“.
- Presretan sam zbog pobjede 3:0 u mojoj prvoj utakmici na hrvatskoj klupi. Posebno mi je drago da su djevojke zadržale koncentraciju i visok ritam u sva tri seta. Naravno, naš posao nije završen, mi možemo i moramo napraviti još koji korak više i zaigrati u sljedećim utakmicama još bolje – rekao je hrvatski izbornik i brazilski odbojkaški stručnjak Angelo Vercesi.
U drugoj utakmici prvog dana natjecanja u Rovinju Nizozemska je relativno uvjerljivo pobijedila Francusku 3:0 (25:18, 25:18, 30:28). Podsjetimo, plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se krajem rujna i početkom listopada održati u Italiji izborit će pobjednice pet kvalifikacijskih skupina i dvije najbolje drugoplasirane reprezentacije.
Kliknte ovdje za više detalja o kvalifikacijama za SP 2014.