Hrvatski odbojkaši idu na Europsko prvenstvo 2015 godine!

Objavljeno: Subota, 24 Svi 2014 22:56 Autor:

Hrvatska odbojkaška reprezentacija ide na Europsko prvenstvo 2015. godine.

Unatoč porazu od Crne Gore 2:3 (23:25, 25:23, 24:26, 25:23, 8:15), izabranici Igora Šimunčića sigurni su sudionici EP-a. Naime, zahvaljujući pobjedi Rumunjske nad Nizozemskom 3:0, posljednju utakmicu Igor Omrčen i ekipa mogu odigrati opušteno. Njihov mozaik do Bugarske i Italije je posložen.

Prilično su mučili reprezentativci Crne Gore hrvatsku ekipu u prvom setu. Nakon 8:8, Miloš Ćulafić ispalio je tri as servisa i povukao svoje suigrače na 10:15. Kapetan Igor Omrčen tada pokazuj da može sa svih pozicija, asom sa servis linije, iz bloka, u napadu i u obrani te smanjuje razliku na 13:16. Ulaskom Raiča dodatno se razlika se topi na 16:17, ali odličnom igrom u bloku Crna Gora  se vraća na +4, 16:20. U napetoj završnici seta hrvatska je ekipa približila se na 23:24, ali ne usjeva uzeti set.

Mučili su Hrvate protivnici i u drugom setu,  ali požrtvovna je cijela ekipa, posebno Raič koji sa dva asa poravnava na 14:14. Popravak u prijemu servisa odmah se odražava na rezultat, te se Omrčen i ekipa vraćaju u utakmicu i uzimaju set 25:23.

U trećem se setu činilo da su Hrvati uhvatili svoj ritam. Ali od drugog tehničkog time outa se + 5 počelo pretvarati u neizvjesnu završnicu, 23:23, 24:24, 24:25 i as servis Gorana Ćuka za 24:26 i vodsto gostiju.

Četvrti set odradio je kapetanski Igor Omrčen. Kod 20:20 ispalio je dva neobranjiva servisa, a u posljednjoj akciji nakon poklon servisa Božidara Ćuka i poentirao za 25:23.

Posljednji set nervoza je učinila svoje čemu su pripomogle dvojbene sudačke odluke.  Crna Gora povela je i flot servisima stvarala probleme našoj obrani u kojoj je raspoložen bio jedino Šarčević. Osim prijema servisa nije išlo ni u bloku te Crna Gora uzima set 8:15.

- Od početka kvalifikacija govorim da se ovdje radi o ekipama koje svaka svaku mogu pobijediti - istaknuo je izbornik Igor Šimunčić.
- Nije nas krasila mirnoća kojom smo igrali prvi turnir i to smo platili.  Možemo se vratiti za sljedeći ogled ali ostaje činjenica da smo sami sebi kao ekipa na glavu stavili teret. Razumijem to, ali ako igramo s takvim teretom onda nije sve u našim rukama. Crna Gora je igrala svoje. Imali smo protivnika, ali nismo to iskoristili.

Ivan Raič smatra da je umor odradio svoje:
- Umor je prevladao. Crna Gora je imala dosta raspoloženih igrača, mijenjali su ritam. Nismo uspjeli kontinuirano odraditi, pali smo u četvrtom setu. Moramo se vratiti. Sutra je nova utakmica.

U drugoj utakmici dana Rumunjska je pobijedila Nizozemsku 3:0 (26:24, 25:22, 25:15) i širom otvorila prolaz hrvatskih odbojkaša do Europskog prvenstva neovisno o posljednjoj utakmici koju naša ekipa sutra (nedjelja u 18:30) igra protiv Nizozemske.