Hypo Tirol prvak, Mladost treća

Objavljeno: Srijeda, 14 Ožujak 2012 13:26 Autor:

Final fourom u slovačkom Humenneu završeno je ovogodišnje izdanje Srednjoeuropske lige. Naslov je pripao momčadi Hypo Tirol dok su odbojkaši Mladosti Marina Kastela osvojili treće mjesto.

Nakon što su prošle godine osvojili treće mjesto i ovogodišnje natjecanje u Srednjoeuropskoj ligi odbojkaši Mladosti Marina Kastela završili su s jednakim rezultatom.

U polufinalnom dvoboju Mladosti su se suprotstavili prošlogodišnji osvajači lige odbojkaši ACH Volley iz Ljubljane koji su se pokazali kao prevelik zalogaj. I dok je Mladost u prva dva seta (25:19, 25:21) pružala dobar otpor i natjerala favorite na maksimalan angažman treći set je završio s uvjerljivih 25:14.

I prije susreta Mladostaši su bili svjesni snage protivnika pa su u dvoboj za treće mjesto protiv domaćina Chemse Humenne ušli s jasnim ciljem da pokušaju obraniti prošlogodišnji uspjeh. U izuzetno neizvjesnom susretu u kojem su domaćini imali veliku podršku svojih navijača Mladost je ipak došla do slavlja s 3:2 u setovima. Prvo ime u pobjedničkoj ekipi bio je Aleksandar Milivojević s čak 27 poena dok je Ivan Mihalj pridodao još 16.

U finalnom dvoboju odbojkaši Hypo Tirola su s 3:1 bili bolji od momčadi iz Ljubljane te su zasluženo došli do naslova.