Italija zaustavila Hrvatsku

Objavljeno: Srijeda, 30 Rujan 2015 23:06 Autor:
Italija zaustavila Hrvatsku Foto: cev.lu

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija zaustavljena je u osmini finala Europskog prvenstva koje se održava u Nizozemskoj. Italija je u Rotterdamu bila bolja s 3:0 (25:22, 25:21, 25:20) i tom pobjedom izborila četvrtfinale protiv Rusije.

Hrvatska je s puno optimizma dočekala utakmicu protiv Italije. Ušla je Italija u susret s ulogom favorita, na kraju je i opravdala, zasluženo izborila četvrtfinale. U njemu će se sutra za mjesto u polufinalu boriti protiv Rusije.

Veći dio utakmice Hrvatska je bila ravnopravan takmac, ali u u ključnim trenucima Italija je ipak pokazala kvalitetu više i odnijela pobjedu. Bio je to značajno ravnopravniji dvoboj u odnosu na onaj od prije godinu dana sa Svjetskog prvenstva kada je Italija održala lekciju Hrvatskoj, međutim nije bilo dovoljno niti za osvajanje seta.

Utakmica je počela dobro za Hrvatsku koja je u prvom setu imala kontrolu nad rezultatom sve do završnice. Tu je Italija uspjela uhvatiti zaostatak, izjednačiti na 19:19 i nakon toga se odvojiti. Set je uzela s 25:22, a Vercesijeve izabranice tu su bile najbliže osvajanju seta.

U drugom setu Talijanke su serijom 6:0 pobjegle na 10:6, Hrvatska je uzvratila s četiri poena u nizu, no vratile su Talijanke vrlo brzo prednost na svoju stranu i u nastavku seta održavale su vodstvo te u konačnici s 25:21 napravile još jedan korak prema četvrtfinalu.

Borile su se Hrvatice i u trećem setu, uspjele su održavati ravnotežu do 19:19 nakon čega kreće talijanska serija koja je definitivno odlučila pobjednika. Sjajnu utakmicu odradila je Valentina Diouf koja je upisala 20 poena, a kod Hrvatske 12 poena upisala je Poljak, 11 Topić te deset Ušić Jogunica.

Autor: Branimir Korać