Izvrsna pobjeda kadeta u Njemačkoj!

Objavljeno: Nedjelja, 15 Siječanj 2017 18:02 Autor:
Izvrsna pobjeda kadeta u Njemačkoj! Foto: cev.lu

U zadnjoj utakmici kadetske reprezentacije, naši odbojkaški su briljirali! U napetoj i neizvjesnoj borbi izborili su utakmicu u 5 setova! Prvi set krenuo je odmah snažno s odličnim napadima i obranom te ga završavaju s 5 poena razlike. U drugom i trećem setu naši se dečki nisu tako dobro snašli i sreća je bila na strani Ukrajinaca te odnose prevlast seta s čak 12 tj. 7 poena razlike.

Veliki trud osjećao se kroz cijelu igru, a najviše su povukli Patrick Jelić – Periša s 14 kao najbolji bloker utakmice, Ivan Cikojević s 15 poena od čega 5 aseva u servisu i Tino Hanžić s 20 poena od čega 19 u napadu.

U četvrtom setu, nakon ozljede Igora Šapine, gdje ga izvrsno zamjenjuje Filip Marinić, te nakon vodstva Ukrajinaca od 23:19 naši uspješno prolaze kroz sve barijere protivnika, te su uspjeli izboriti ključni set s 25:27. U petom setu srce je pušteno na terenu te naši dečki pokazuju sigurniju igru te privode utakmicu kraju s 11:15.

Iako nismo izborili prolazak u finale, ovom igrom pokazali smo da se možemo nositi s jakim protivnicima kao što su Italija i Njemačka. Svaka pohvala našim dečkima!

Za Hrvatsku reprezentaciju igrali su: Paolo Trani, Gabrijel Ivančić, Dino Kadić, Tomislav Mišlov, Ivan Cikojević, Igor Šapina, Tino Hanžić, Tomislav Mitrašinović, Mateo Brandić, Patrick Jelić-Periša, Dino Dukić i Filip Marinić.