Izvrsne Hrvatice protiv Grčke odnijele pobjedu 3:1

Objavljeno: Subota, 14 Siječanj 2017 22:56 Autor:
Izvrsne Hrvatice protiv Grčke odnijele pobjedu 3:1 Foto: cev.lu

Drugi dan kvalifikacijskog turnira u Rovinju naše kadetkinje igrale su protiv reprezentacije Grčke te su odličnom igrom izborile pobjedu 3:1 u setovima. Utakmica se igrala u odličnoj atmosferi pred brojnom publikom koja je glasnim pljeskom popratila svaki osvojeni poen naše reprezentacije.

Naše su djevojke u prvi set ušle borbeno, dajući Grkinjama vrlo malo šansi da dođu do poena te su prvi set osvojile s visokih 25:14. Odlični napadi i čvrsti blokovi Božane Butigan i Vite Orlić kao i vrlo malo tehničkih grešaka doveli su kadetkinje do vodstva od 1:0. U drugom setu naša igra malo popušta pa Grkinje dolaze do izjednačenja nakon pobjede u setu 25:19. No već u trećem setu naša se igra vraća na visoku razinu, vođene odličnom atmosferom u dvorani i glasnim navijanjem s tribina djevojke dolaze do pobjede od 25:20 i vodstva od 2:1 u setovima. U četvrtom setu naše kadetkinje dominiraju a odličnim obranama vrlo se uspješno brane od Grkinja i dolaze do pobjede od 25:22. Najviše osvojenih poena u našoj ekipi ima Iva Pažin.

Zadovoljan pobjedom bio je i izbornik Marko Crnković. Kao nedostatak navodi pad koncentracije u drugom setu, kao i prethodnog dana protiv Norveške no djevojke se već u trećem setu vraćaju odličnoj igri te potpuno zasluženo odnose pobjedu.

Sljedeću, zadnju utakmicu naša reprezentacija igra sutra u 17 sati protiv Finske.