Juniori izgubili od turskih reprezentativaca na turniru u Ankari

Objavljeno: Nedjelja, 27 Travanj 2014 09:28 Autor:

Hrvatski juniori priznali su premoć turskoj ekipi na kvalifikacijskom turniru koji se za plasman na Europsko prvenstvo igra u Ankari.

Izgubivši 0:3 (12:25, 14:25, 17:25) drugog natjecateljskog dana, odlučili su okrenuti se posljednjoj utakmici i popraviti ukupni dojam.
Zahvaljujući odličnim servisima Yigita Gulmezoglua, turska ekipa povela je sa 5:1 i nastavila povećavati svoju prednost. Hrvatska momčad kao da se pomirila s gubitkom prvog seta što odličan domaćin koristi za konačnih 12:25.
U drugi set obje su ekipe krenule snažno, ali samo do 5:5. Turska bježi na 14:5. Hrvatska reprezentacija predvođena Marinom Marelićem i Filipom Šestanom i odličnim blokadama Mateja Martinka i Luke Somođija ne uspjeva sustići protivnike te i drugi set (14:25) osvajaju domaćini.
Ohrabreni ishodima prva dva seta, turski reprezentatici i u treći kerću sa 10:6, što pretvaraju u konačnu pobjedu.

- Iz nacionalnog ligaškog natjecanja, koje je bilo iscrpljujuće, odmah smo uskočili u reprezentativan dres pa je umor primjetan. Zaboravit ćemo današnji dan i okrećemo se posljednjoj utakmici - objasnio je kapetan Marko Sedlaček