Juniori propustili šansu za odlazak na Svjetsko prvenstvo

Objavljeno: Četvrtak, 09 Svi 2013 20:03 Autor:
Muška juniorska reprezentacija Hrvatske Muška juniorska reprezentacija Hrvatske Foto: cev.lu

Nažalost ni u trećoj utakmici (skupina D, Srbija) naši juniori ne znaju za pobjedu. Reprezentacija Češke bila je pretvrd orah za naše golobrade mladiće te je slavila s rezultatom 3:1 (27-25, 25-23, 23-25, 25-23). Svi setovi završili su s minimalnom razlikom i u presudnim trenutcima Česi su bili s(p)retniji.
U četvrtom setu Česi su imali prednost od 24-20 međutim naši juniori smanjuju razliku na 24-23 i taman kad smo se ponadali mogućem tie-breaku Česi iskorištavaju svoju četvrtu set loptu.

Izabranicima izbornika Milorada Krunića (rođ. 09.03.1981.) ne može se osporiti velika borbenost i htijenje ali to jednostavno nije bilo dovoljno za pobjedu, a dojma smo da danas ni 'sreća' nije bila na našoj strani.

Ovim porazom Hrvatska se gotovo sigurno oprostila od plasmana koji bi ih vodio na Svjetsko prvenstvo u Turskoj.

Za najboljeg igrača i napadača proglašen je Uglješa Vujović (25 poena), najboljeg servera Ante Giljanović (4 asa), za najboljeg primača Fran Peterlin (62%).

Sutra je na rasporedu utakmica sa Srbijom s početkom u 20:00.