Juniorke bez Svjetskog prvenstva

Objavljeno: Subota, 10 Siječanj 2015 19:16 Autor:
Juniorke bez Svjetskog prvenstva cev.lu

Hrvatske juniorke poražene su od Turske u estonskom Tallinnu. Izgubile su s 3:1 (25:20, 22:25, 25:17 i 25:16) i tako ostale bez šanse da se nađu na Svjetskom juniorskom prvenstvu.

Bolje su utakmicu započele Turkinje, osvojile čisto prvi set. U drugom se budi Hrvatska i dobrom igrom dolazi do poravnanja rezultata. Prvi dio trećeg Hrvatska je bolja ekipa, ali nakon drugog tehničkog time-outa Turska preuzima vodstvo, koje ne ispušta do kraja. U četvrtom setu Turkinje od samog početka vode i bez veće drame utakmicu privode kraju. Najbolja u porazu s 14 osvojenih poena, s realizacijom napada od 71% bila je Levak. Naše djevojke su dva i pol seta bile posve ravnopravan takmac Turskoj, koja je treća reprezentacija Europe, samim time ekipa s puno više iskustva i utakmica na velikim natjecanjima. Današnjim porazom naše juniorke ostale su bez šanse da se dokopaju drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Sutra im preostaje utakmica za prestiž protiv domaćina turnira Estonije.