Karlovcu utješni bod, nova pobjeda 'zmajica'

Objavljeno: Nedjelja, 26 Siječanj 2014 12:03 Autor:
U 14. kolu Skupine zapad Druge A hrvatske lige centar odbojkašice Karlovca izgubile su u Sisku, dugoreška Mladost ubilježila je dvanaesti poraz u nizu, a Plavi zmaj je osvojio domaće bodove protiv Ivanić Grada.

Karlovčanke su igrale derbi sa Siščankama, izravnim konkurenticama za 2. mjesto ljestvice i, unatoč porazu, ostale su drugoplasirane jer su izborile utješni bod. Utakmicu su obilježile velike oscilacije u igri karlovačke ekipe, koja nikako nije uspijevala spojiti dva dobra seta u nizu. Počele su dobro i s 25:22 povele, no onda u drugom setu jako padaju i domaće igračice s 25:15 poravnavaju. Uslijedio je vrlo neizvjestan i borben set, kojeg Karlovčanke dobivaju s 28:26 i dolaze na prag pobjede. Međutim, u četvrtoj dionici utakmice ponovo neobjašnjivo padaju u igri i Siščanke još jednom s 25:15 dolaze do novog poravnanja, a u petom s 15:11 i do pobjede. Ipak, s 26 bodova, karlovačke su odbojkašice ostale drugoplasirane, s bodom više od Siska.

Odbojkašice Plavog zmaja sinoć su u dvorani Osnovne škole 'Vladimir Nazor' nadigrale ekipu Ivanić Grada s 3:0 i primakle se petoplasiranom Nebu na samo bod zaostatka. Dugorešanke su do druge uzastopne pobjede došle vrlo uvjerljivo, pokazavši da su u ovom trenutku za klasu bolje od gošći - bilo je 25:9, 25:16 i 25:12.

Dugoreška Mladost, posljednjeplasirana na ljestvici, u domaćem dvoboju s Petrinjom ubilježila je 12. uzastopni poraz. Protiv ekipe koja se bori za ulazak u Ligu za prvakinje, 'mladostašice' su najveći otpor pružile u prvom setu, kojeg su izgubile s 25:18. U drugom je bilo 25:13, a u trećem visokih 25:9 za glatku 3:0 pobjedu Petrinjki.

Sljedećeg vikenda Karlovac dočekuje zaprešićko Nebo, Mladost gostuje u Glini, a Plavi zmaj je slobodan.