Kaštelani napravili prvi korak ka obrani naslova

Objavljeno: Četvrtak, 16 Travanj 2015 23:58 Autor:

Odbojkaši Mladost Marine Kaštela danas su u svojoj dvorani došli do početne prednosti u finalnoj seriji. Od zagrebačke Mladosti bili su bolji rezultatom 3:1 (25:22, 25:14, 28:30, 25:18).

U atmosferi dostojnoj finala prvenstva Hrvatske, Kaštelani su krenuli u obranu naslova. Brojna i bučna podrška uz zvukove brodskih sirena bila je vjetar u leđa za momčad trenera Rančića. Prvi set zahvaljujući stabilnom prijemu i boljem napadu oni su držali pod kontrolom. U drugom su krenuli još jače, opušteniji nakon osvojenog prvog seta. Sve je Marincima išlo od ruke, odigrali su sjajan set u kojem su potpuno nadigrali Zagrepčane. Prednost je konstantno rasla da bi se zaustavila na 25:14.

Nisu se Zagrepčani predali nakon što je semafor pokazivao 2:0 za domaćina. Kaštelani u trećem setu nisu uspijeli biti na razini na kojoj su odigrali drugi. Malo po malo rasla je prednost gostiju, imali su oni 19:15 i činilo se da treći set neće donijeti dramu. Donio ju je, jer Kaštelani su uspijeli stići do poravnanja pri 23:23. Blokom Đirlića, inače igrača utakmice Mladost Marina Kaštela dolazi do 24:23 i prve meč lopte. Slijedi rat živaca, u kojem Marinci nisu iskoristili četiri meč lopte, a Mladost jest svoju drugu set loptu za smanjenje vodstva na 2:1.

Četvrti set bio je jednosmjerna ulica. Mladost Marina Kaštela odigrala ga je u većoj brzini od Zagrepčana. Držala ga je pod kontrolom od početka do kraja i došla do prednosti u finalnoj seriji, koja se igra do tri pobjede. Inače, utakmica je bila na vro dobrom nivou. Još jednom nisu zakazali niti navijači aktualnog prvaka, njih oko 1200 stvorilo je odličnu atmosferu u dvorani. Marinci su pružili odličnu igru, prvo ime u pobjedi bio je mladi srednji bloker Đirlić, dok su Zagrepčani na neki način ostali dužnici. Druga utakmica na rasporedu je u nedjelju u Domu odbojke na Savi.

- Mislim da smo definitivno mogli više. Radili smo previše neforsiranih grešaka u napadu, i puno smo griješili na servisu koji nije bio agresivan. U svakom slučaju, Kaštela je danas zasluženo pobijedila, s obzirom na naš sam pristup utakmici. Od uzvrata očekujem još jednu dobru utakmicu, za koju se nadam da će otići u našu korist i nadam se dobro popunjenim tribinama – rekao je nakon poraza igrač Mladosti Uglješa Vujović.

Svoj osvrt na utakmicu dao je i trener Mladost Marina Kaštela, Ivan Rančić:

- Sjajna utakmica u predivnoj atmosferi. Taktički smo se dobro spremili i to je dalo rezultat, moji momci su igrali s puno samopozdanja i mislim da smo zasluženo pobijedili. Mladost je odigrala skroz korektnu utakmicu, mislim da je utakmica bila jako kvalitetna, a u trećem setu i jako uzbudljiva na oduševljenje publike, jer je pokazala svu ljepotu odbojkaškog sporta. Sada slijedi detaljna analiza, jer ima nekih stvari koje ćemo sigurno morati mijenjati u Zagrebu na uzvratu.