Kaštelani peti put u nizu prvaci Hrvatske

Objavljeno: Ponedjeljak, 09 Svi 2016 12:11 Autor:

Odbojkaški klub Mladost Marina Kaštela je novi-stari prvak Hrvatske. Peti je to uzastopni naslov prvaka za klub iz Dalmacije, koji je u četvrtoj utakmici finalne serije domaćeg prvenstva u Zagrebu, pobijedio domaću Mladost s 3:0 (25:16, 25:20, 25:10). Kaštelani su tako došli do odlučujuće, treće pobjede u finalnoj seriji.

Sjajnu utakmicu, ponajbolju u sezoni odigrali su Kaštelani danas u zagrebačkom Trnskom i zasluženo osvojili naslov prvaka Hrvatske. Zagrepčani nisu imali odgovora na igru raspoloženih gostiju, koji su krenuli furiozno i s uvjerljivih 25:16 došli do prednosti u večerašnjoj utakmici. U istom ritmu nastavili su u drugom setu, vodili 18:13, da bi Zagrepčani priprijetili kada su došli na 21:19. Tada Kaštelani predvođeni Đirlićem i Šestanom ubacuju još jednom u brzinu više, i s 25:20 dolaze na set do obrane titule.

U trećem setu Zagrepčani su doživjeli potpuni krah. Raspoloženi gosti dobivenim drugim setom još su malo podigli samopouzdanje, potpuno su se opustili i dominirali. Prednost je kako je set odmicao rasla, na kraju ga je Mladost Marina Kaštela dobila s 25:10 i došla do zaslužene pete titule u nizu. Uslijedilo je veliko slavlje igrača, zajedno s navijačima koji su potegnuli do Zagreba, kako bi pomogli u osvajanju petog uzastopnog naslova.

Sve zasluge idu igračima, odradili su sve kako smo se dogovorili, ovo je njihova pobjeda! Bili smo spremni na sve njihove eventualne promjene u igri, došli smo ovdje s ciljem da osvojimo titulu i to smo i napravili. Jedina je žal što nismo pehar podigli u našoj dvorani, ali narednih dana ćemo se iskupiti i za to! Hvala svima što su nas podržali ovdje u dvorani, svima iz prošlih utakmica i svima koji su cijelo vrijeme uz klub, svi su zaslužni za ovo, mislim da nismo još svjesni koliko znači pet naslova u nizu“, rekao je poslije utakmice trener Mladost Marina Kaštela, Ivan Rančić.

Nakon utakmice dodijeljene su i pojedinačne nagrade igračima, najboljim igračem prvenstva proglašen je Filip Šestan, naravno igrač OK Mladost Marina Kaštela. Šestanu je uz tu nagradu pripala i ona za najboljeg napadača. Najbolji bloker lige također dolazi iz redova prvaka Hrvatske, to je Ivan Ćosić. Najbolji tehničar je Krunoslav Strahija, najbolji libero Tin Mrakužić, obojica iz zagrebačke Mladosti.

Do novog naslova prvaka Hrvatske Mladost Marina Kaštela stigla je predvođena trenerom Ivanom Rančićem i njegovim pomoćnikom Ivanom Andromakom. Igrači koji su osvojili naslov su Višić, Tomić, Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić, Ćosić, Šetan, Oršolić, Pervan, Močić, Sabljić, Perić i Melvan.

Autor: M. Gojak