Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 150

Kaštelani pobjedili u prvoj utakmici finala

Objavljeno: Ponedjeljak, 22 Travanj 2013 08:25 Autor:
U prvoj utakmici finala nadigrali su suparnike iz Zagreba sa 3:1 u setovima . . .
Odlično su Kaštelani otvorili put ka obrani naslova prvaka. U prvoj utakmici finala nadigrali su suparnike iz Zagreba sa 3:1 u setovima i tako došli do prve pobjede u seriji. Vjetar u leđa su im sigurno bile i popunjene tribine koje su ih pjesmom i bubnjevima pratile od početka do kraja susreta.

Sjajno su „marinci“ otvorili meč; već na prvi time-out idu sa pet poena prednosti, a do drugog se ta prednost popela na osam poena. Dominaciju nad rezerviranim gostima potvrđuju blokom Colića, a zatim poenom Ammermana te tako dolaze u vodstvo. Puno bolju igru pokazuju Zagrepčani u idućem setu, rezultat više nije tako poguban po njih, stalno se vrti oko neriješenog, a stvari se kompliciraju za domaće kada suparnici povećavaju svoje vodstvo na četiri poena razlike (12:16).

Dosta je tada pala igra „marinaca“, u usporedbi s prethodnim setom bili su neprepoznatljivi, nadu im odličnim servisom nakratko vraća Giljanović, ali gosti ipak ne ispuštaju prednost te izjednačavaju rezultat u setovima. Očito je takav scenarij razbudio Kaštelane jer već u početku trećeg seta prikazuju agresivnu, napadačku igru te odmah stječu određenu prednost (8:4).

Tada i gosti stišću gas, dolaze do izjednačenja, ali na Colićev servis stvari opet kreću glatko za domaće (16:11) koji do kraja seta tu prednost sve više povećavaju i dovode se na prag pobjede. Znali su Zagrepčani da moraju zadnje atome snage potrošiti u četvrtom setu misle li se vratiti u meč.

Tako je i bilo; tijesna je borba sve do negdje polovice seta kada „marinci“ uspijevaju slomiti otpor protivnika i na drugi time-out otići s velikom prednošću (16:10). Do kraja je sve bila samo formalnost, Kaštelani su došli do pobjede koju već u četvrtak idu povećati u Zagreb.

OK Mladost Marina Kaštela – HAOK Mladost 3:1 (25:14, 20:25, 25:15, 25:16)