Kaštelani slavili nakon dva sata i četrdeset minuta nevjerovatne borbe

Objavljeno: Petak, 24 Travanj 2015 06:43 Autor:

Kaštela vjerojatno nikad dosada nisu doživjela ovako dugu i dramatičnu utakmicu; nakon dva sata i četrdeset minuta nevjerovatne borbe na parketu, „marinci“ su došli do priželjkivane pobjede, ponovno poveli u ukupnoj seriji pobjeda te sada nadomak obrani naslova idu na gostovanje u Zagreb.

Prepuna dvorana opet je dočekala derbi koji je ovog puta do kraja opravdao tu titulu. Već prvi set je najavio cijeli tijek utakmice; poen jednih pa poen drugih, nitko se ne odvaja na veću prednost od dva poena. Kaštelani su djelovali malo u grču, kao da nisu još tu na parketu dok gosti, u usporedbi s prvom utakmicom ovdje, djeluje dosta zrelije, nepreplašeno, a dobar nastup potvrđuju u završnici seta gdje su obje ekipe imale nekoliko set lopti da bi svoju naposljetku iskoristili Zagrepčani i poveli.

U identičnom ritmu se nastavlja i idući set. Kaštelani se malo oslobađaju pritiska, ali još uvijek je to ogromna bitka za doslovno svaki poen (tehnički time-out 10:12). Gosti čuvaju ta dva poena prednosti do 17:19, ali tada na servis „marinaca“ ulazi Višić, vežu pet poena te uskoro izjednačavaju rezultat.

Treći set donosi i potpuni preokret u rezultatu. Sada već očekivano prva polovina seta prolazi u izjednačenom rezultatu, a prva ozbiljnija prednost stiže na gostujuću stranu (13:16). No, ta tri poena se brzo nadoknađuju pa i ovaj set uskoro odlazi „na razliku“ u kojoj su domaćini napokon slavili i to na petoj set lopti nakon servisa Ščerbakova.

Jednak scenarij, samo s obrnutim rezultatom, dogodio se u četvrtoj dionici. Zagrepčani su imali veliku prednost od pet poena (11:16), ali odličnom serijom Giljanovićevih servisa Kaštelani preokreću rezultat i dolaze do minimalne prednosti (17:16). Da je i ovaj set otišao „na razliku“ samo za sebe govori koliko su gledatelji izgubili živaca na ovoj utakmici, a na toj „razlici“ su ovoga puta bolji bili gosti.

Još je najmanje dramatično bilo u petom setu. Prvo ozbiljnije vodstvo dolazi na 5:2, gosti se potpuno u meč vraćaju na 7:8, ali ispostavilo se da je to sve što su mogli. Do kraja je išla dobra serija kaštelanskih poena za konačnu pobjedu i veliko slavlje.

Odbojka – A-1 liga (M), finale, 3. utakmica;

OK Mladost Marina Kaštela – HAOK Mladost 3:2 (30:32, 25:22, 28:26, 26:28, 15:11)