Kaštelani traže iznenađenje

Objavljeno: Utorak, 29 Listopad 2013 20:38 Autor:
Prošli tjedan su Kaštelani odmjerili snagu s grčkim PAOK-om i zabilježili poraz od 3-0 (25-17 25 -14 25-20). U srijedu ih očekuje uzvrat i očekuju puno bolju utakmicu od one u Grčkoj.

PAOK se ovom pobjedom na odličan način vratio na europsku scenu nakon što mnogo godina nisu igrali u europskim natjecanjima. Zadnje europsko natjecanje su igrali u sezoni 2007./2008. te su ovom pobjedom potkrijepili svoje visoke ambicije za ovu sezonu. Prošle sezone su u prvenstvu završili treći i bili najugodnije iznenađenje,  ali klupska uprava je dodatno osnažila momčad dovođenjem makedonskog reprezentativca Milkova, zatim slovenskog primača Potočnika i odličnog albanskog korektora Tzelatija. Također su dovedeni i novi libero Bampalioutas, crnogorski tehničar Dabović te  juniori Grčke Stingas i Stefanidis.

Kaštelani su oslabljeni u odnosu na prošlu sezonu. Klub su napustili važni igrači Damjanović i Šuker te libero Stančin-Lukas. Američki tehničar Ammerman je zadobio težu ozljedu leđa, dok je i drugi tehničar Polić također ozljeđen. Kaštelani su tako bili primorani naći novo rješenje te se odlučili za mladu nadu Nikolu Ščerbakova iz osječke Murse, a na mjesto libera je stigao reprezentativac Sven Šarčević.

PAOK je bio bolja ekipa i zasluženo su slavili. Oni imaju iskusne igrače poput Milkova, Jerneja Potočnika i Sime Dabovića. Mi smo putovali 20 sati da dođemo do Thessalonikija i bili smo stvarno umorni. Naš prijem je bio dosta dobar prvom i drugom setu, ali napad je bio loš. Međutim, nadam se da ćemo pokazati potpuno drugačije lice u uzvratu. PAOK je zasigurno favorit u tom susretu jer imaju iskustva na ovoj razini natjecanja, ali mi ćemo dati sve od sebe i pokušati iskoristiti svaku šansu koju možemo kako bismo prošli u sljedeću fazu natjecanja. – izjavio je trener Kaštelana Ivan Rančić za CEV.
Ovo je bio samo prvi korak u našem pokušaju da dođemo u sljedeću fazu ovog natjecanja. Mi želimo opet pobjediti u srijedu kada putujemo za Hrvatsku. – kratko je izjavio trener PAOK-a Stelios Kazazis za CEV.

PAOK-u je dovoljan i bod u uzvratu što bi značilo da Kaštelani moraju pobjediti 3-0 ili 3-1 kako bi se igrao zlatni set. Ukoliko Kaštelani ispadnu iz CEV Cupa, europska natjecanja za njih još nisu gotova. Priliku će ponovno dobiti u Challenge Cupu gdje će igrati protiv pobjednika susreta Maccabi – Istanbul.

No, vjerujemo kako Kaštelani imaju dosta toga za reći u uzvratu i uz svoju publiku mogu uvelike pomrsiti račune PAOK-u. Ovoga puta će oni biti odmorni i pred gostima je dugačko putovanje. Ukoliko Kaštelani susret dovedu do zlatnog seta možemo očekivati svašta.