Kod odbojkaša Sisak iznenadio Mladost, kod odbojkašica derbi Poreču

Objavljeno: Nedjelja, 19 Listopad 2014 22:40 Autor:
Karlovac- Rovinj Karlovac- Rovinj kaportal.hr

Odigrano je drugo kolo prvenstva Hrvatske u prvoligaškoj konkurenciji. Najveće iznenađenje je priredio Sisak koji je u petom setu u Domu Odbojke slavio protiv Mladosti. Kod odbojkašica derbi je pripao Poreču.

Malo tko je očekivao da će Sisak iznenaditi zagrebačku Mladost, ali to se dogodilo u drugom prvenstvenom kolu. Siščani su u petom setu u Domu Odbojke u Zagrebu došli do pobjede protiv doprvaka Hrvatske. U ostalim utakmicama favoriti su opravdali svoje uloge, Centrometal je uvjerljivo slavio protiv Rovinja na domaćem terenu. Čistu pobjedu upisala je i Marina Kaštela protiv Karlovca. Dok se Mursa namučila u Rijeci, ali nakon četiri seta slavila i u Osijek odnijela tri boda.

U drugoj jakosnoj skupini kod seniora samo je Šibenik slavio u gostima. U dalmatinskom derbiju s 16:14 u petom setu bio je bolji od Zadra. Prva je to pobjeda Šibenika nad Zadrom u prvoligaškoj konkurenciji. Skelinovi momci nisu se predali nakon što su izgubili prva dva seta i u njima ukupno osvojili tek 22 mala poena. U lijepo ispunjenom pulskom Pattinaggiu, Centurion je upisao premijernu prvoligašku pobjedu, pao je Varaždin. Gorica je kod kuće došla do čiste, premijerne prvoligaške pobjede nad Brodom. Zagrebačka Croatia nakon velike borbe u pe setova bila je bolja od ove sezone vrlo ambicioznog Borovo Vukovara.

Kod seniorki Poreč je slavio u derbiju kola na teškom gostovanju kod Marina Kaštele. Utakmica je kasnila sat i pol zbog kvara na autobusu, kojim je Poreč krenuo put Dalmacije. Porečanke su bile bolje u tri seta i tako već na startu prvenstva pokazale da su ove sezone jedan od glavnih kandidata za naslov. Vinkovački Vibrobeton svoju dobru formu potvrdio je domaćom pobjedom nad Rovinjom. Mladost je u tri seta kod kuće bila bolja od Vukovara, a u derbiju ekipa koje će se boriti za opstanak u ligi Kaštela DC je bila bolja od Azene kao gost.

U drugoj jakosnoj skupini premijerna prvoligaška pobjeda Đakova. Lokalni derbi između Kostrene i Drenove otišao je na stranu riječke ekipe. Nova Gradiška bila je bolja od Rijeke kojoj nakon trofejnih dana prijeti ispadanje. Smjena trenera u Osijeku nije već u prvoj utakmici nakon promjene na klupi donijela rezulta, Dubrovnik je kao domaćin bio prejak.