Kreće završna faza razigravanja za Final Four

Objavljeno: Petak, 25 Siječanj 2013 16:11 Autor:
Najjače muško klupsko natjecanje ulazi u posljednju fazu. Tijekom tjedna odigrane su uzvratne utakmice Playoff 12 faze i znaju se svih šest momčadi koje će razigravati za plasman na Final Four

Najjače muško klupsko natjecanje ulazi u posljednju fazu. Tijekom tjedna odigrane su uzvratne utakmice Playoff 12 faze i znaju se svih šest momčadi koje će razigravati za plasman na Final Four, koji će se u ožujku odigrati u Rusiji. Domaćin završnog turnira je Lokomotiva iz Novosibirska, koja je nakon natjecanja po skupinama dobivanjem domaćinstva unaprijed izborila Final Four.

Osim njih priliku da se nađu u Novosibirsku imaju dva talijanska predstavnika aktualni prvak Italije Macerata i Cuneo, potom dva ruska, branitelj naslova Zenit iz Kazana i Dinamo iz Moskve, poljska ZAKSA i turski Arkas iz Izmira.

Relativno lako do Playoffa 6 koji je na rasporedu tijekom prvog i drugog tjedna u veljači stigli su talijanski predstavnici. S dvije pobjede Macerata je prošla poljskog prvaka Resoviu, Cuneo slovenskog ACH Volleya. Branitelj naslova ruski Zenit prilično se namučio protiv Berlina, u obje utakmice Rusi su spašavali živu glavu u neizvjesnom petom setu. Poljska ZAKSA prošla je belgijski Maaseik, nakon pobjede doma s 3:2 u gostima izbjegli su zlatni set, koji je bio koban za Belchatow i Trentino.

Moćnog klupskog svjetskog prvaka Trentino izbacio je Dinamo iz Moskve. Njihovo ispadanje ujedno je i najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Lige prvaka, nakon što su u Rusiji izgubili s 3:2 ,u uzvratu Trentino je stvari vratio na početak s 3:0, ali zlatni set bio je koban za njih kao i za Belchatow. Poljaci su iznenađujuće ispali, pogotovo jer su u Izmiru pobijedili Arkas, na domaćem terenu gube utakmicu s 3:2 u kojoj su imali i meč loptu. Potom i zlatni set s 15:12, te se opraštaju od Lige prvaka.

Parovi Playoff 6 faze:

Zanit Kazan(Rusija)- Dinamo Moskva(Rusija)

ZAKSA(Poljska)- Arkas Izmir(Turska)

Macerata(Italija) – Cuneo(Italija)

Prve utakmice igrati će se u terminu 05.02-07.02.2013, uzvrati 12.02.-14.02.2013.