Kvalifikacijski turnir otvoren pobjedom

Objavljeno: Četvrtak, 31 Ožujak 2016 21:39 Autor:
Juniorke upisale pobjedu nad reprezentacijom Švedske!

Iako konačan rezultat sugerira laganu utakmicu dobivenu rezultatom 3:0, naše djevojke su u susret ušle s malom zadrškom. Do desetog poena svakog seta ekipa Švedske pružala je otpor, te nije bilo mjesta za opuštanje. U prvom setu dolaskom Eme Strunjak na servis Hrvatska radi seriju od desetak poena i mirno završava set.
U ključnom momentu drugog seta naše juniorke nižu niz dobrih obrana, i napadima Katarine Pavičić i Zrinke Lade dopuštaju Šveđankama tek poen više nego u prvom setu.

Švedska igračica Hanna Hellvig dobrom igrom vrši pritisak na našu ekipu, ali na kraju kvalitetom Hrvatska upisuje vrlo bitne poene prvog dana kvalifikacijskog turnira za odlazak na Europsko prvenstvo.

Marija Anzulović, izbornica: "Djevojke su bile prepune želje, ali pod pritiskom igranja utakmice pred domaćom publikom nešto lošije otvaraju susret protiv Švedske. Kako je utakmica išla prema kraju tako je naša kvaliteta došla do izražaja."