Marina Kaštela u polufinalu prvenstvenog doigravanja!

Objavljeno: Ponedjeljak, 10 Ožujak 2014 17:07 Autor:

Veliki, ali svakako zasluženi uspjeh postigle su odbojkašice Marine Kaštela koje su pobjedom protiv ekipe Vukovara ostvarile plasman u polufinale prvenstvenog natjecanja. S obzirom na prošlu sezonu kada ih je u četvrtfinalu zaustavio Split 1700, kaštelanske odbojkašice su ovom pobjedom otišle korak dalje, a već ovog četvrtka s druge strane mreže susresti će se sa ekipom Poreča.

Treća utakmica koja je odlučivala o putniku u polufinale prvenstva, nadmoćno je pripala na stranu domaćih odbojkašica Marine Kaštela. Sve osim prvoga seta kada se rezultat lomio pri samom kraju dionice, bilo je gotovo izvjesno.

Mnogi su upravo i očekivali od kaštelanskih odbojkašica da se bez većih problema plasiraju u polufinale, no trećom utakmicom je još jednom potvrđeno kako je u doigravanju svaki rasplet moguć.

Nakon što su vukovarske odbojkašice u seriji do dvije pobjede poravnale omjer na 1:1, trebalo je dočekati treću utakmicu koja će otkriti putnika među četiri najbolje ekipe. Budući da su kaštelanke povele na domaćem terenu, vukovarke uzvratile također na domaćem terenu, treća utakmica trebala se odigrati se na uvijek vrućem terenu Marine Kaštela. Pred bučnom i mnogobrojnom publikom nijednoj ekipi nije lako zaigrati, a tome u korist svjedoči činjenica kako su kaštelanke do sada na domaćem terenu tijesno poražene samo četiri puta ove sezone uključujući i prvenstveno i kup natjecanje.

Susret je otvoren izjednačeno. Međusobno ispitivanje eventualno lošijih segmenata igre jedne i druge strane nije dalo previše odgovora. Cijeli prvi set vodila se izjednačena borba gdje su zaista nijanse odlučivale o strani na koju će pripasti. Boljima i koncentriranijima u završnici pokazale su se domaće cure koje su osvojile prvi set rezultatom 25:23. Ponukane osvojenim setom „marinke“ su započele sa svojom karakterističnom igrom i počele nizati poen za poenom. Visoki blok Jozić, Jurić i Vukić pokazao se kao nepremostiva prepreka za vukovarske odbojkašice. Ono što su uspjele prebaciti preko domaćeg bloka, to su izabranice Milorada Krunića uspješno pokupile u obrani.

Bilo je zanimljivo vidjeti okršaj domaćeg trenera Milorada Krunića i gostujućeg Igora Šimunčića, izbornika naše ženske vrste gdje mu je pomoćnik, upravo Krunić. Ovoga puta morali su jedan protiv drugoga, a kao ukupni pobjednik izišao je Krunić. Šimunčićeve djevojke zaista nisu mogle parirati sjajnoj igri kaštelanki. Gotovo svi segmenti igre djelovali su jako dobro, na trenutke i fantastično. Jedino je sredina domaćih ostala pomalo neiskorištena u napadu.

Od početka drugoga odnosno trećeg seta, domaće odbojkašice počele su graditi prednost koju su kako je set odmicao, sve više i više uvećavale, tako da su s mirnoćom mogle oba privesti kraju. Anamarija Miljak, Anđela Šiško i Elena Vukić razornim udarcima pronašle su način kako izgurati susret i osigurati svojoj ekipi polufinale. Prijem domaćih bio je izrazito dobar, a na tom polju gospodarile su Vukić i Ana Sobin u ulozi libera.

Igra vukovarskih odbojkašica nestala je s početkom drugoga seta, a do uspostave barem približno onakve igre iz prvoga seta, nije došlo. Gostujući prijem je kasnije oslabio, a samopouzdanje kaštelanki je bilo sve veće i veće pa povodom toga ne čudi što su do kraja susreta vukovarke prikupile svega 30 poena.

Naprotiv, vremena za slavlje i odmor nema. Već za tri dana s druge strane mreže naći će se uvijek neugodna ekipa Poreča. Te dvije ekipe ove sezone susrele su se čak šest puta, a njihov omjer pobjeda i poraza je izjednačen. Porečanke od početka sezone imaju problema sa ozljedama, a sada je došlo vrijeme kada ni jedne ni druge nemaju prava na kiks.

Odbojkašice Poreča svakako su veliko iznenađenje ove sezone. Veliki dio prvog dijela sezone provele su na prvome mjestu, a ostvarile su i povijesni uspjeh u europskim natjecanjima gdje su izbacile njemački Hamburg. Početkom drugog dijela natjecanja porečanke su počele padati i na koncu su zauzele treću poziciju pred doigravanje.

Ulog u iduće dvije utakmice je ogroman, radi se o finalu prvenstva. Obje utakmice biti će otvorene do samoga kraja, a veliku ulogu igrati će prednost domaćeg terena. Favorit je za razliku od drugog polufinalnog susreta nepoznat. Naime, u drugom polufinalnom susretu susreću se HAOK Mladost i ŽOK Vibrobeton gdje nitko ne gaji previše nade za vinkovačke odbojkašice. Ipak, ruku na srce, priznati treba kako su i vinkovčanke ostvarile ogroman uspjeh. Prošle sezone nastupale su u drugoj skupini te su izborile plasman u prvu, gdje su izborile i playoff, a na koncu i polufinale doigravanja.

Prva utakmica je na rasporedu 13. ožujka u Kaštelima, a uzvrat je 3 dana poslije u Poreču. Na koju god stranu pobjeda otiđe, svakako će imati veliki značaj. S velikim olakšanjem kaštelanke bi mogle na put u Poreč kada bi kod kuće ostvarile pobjedu, ali moguće je i da porečanke nakon dvoboja u Kaštelima započnu pripremati slavlje uoči uzvratnog susreta na domaćem terenu. Porečanke su u plusu kada je u pitanju odmor i to četiri dana, no ostaje dojam da se „marinke“ i nisu previše istrošile u ovoj utakmici. Zaista nema ljepše pozivnice za susret u Kaštelima koji će dati odgovor na mnoga pitanja, a na koncu i svim gledateljima pružiti pravu odbojkašku poslasticu i nazovimo ga, finale prije finala.

OK MARINA KAŠTELA – ŽOK VUKOVAR 3:0 (25:23,25:15,25:15)