Marinci unatoč porazu dokazali da im je mjesto u Ligi prvaka

Objavljeno: Četvrtak, 03 Studeni 2016 11:14 Autor:
Igrači iz Kaštela sinoć su pokazali zavidnu razinu igre i borbenosti. U svom povijesnom nastupu u Ligi prvaka, gdje su se susreli s ekipom PAOK Thessaloniki iz Grčke bili su na korak do pobjede. Nažalost u završnici su Grci bili koncentriraniji i utakmica je završila rezultatom 2:3 ( 20-25, 25-19, 24-26, 31-29,12-15).

U prvi set Marinci ulaze pomalo suzdržano, respektirajući protivnika s druge strane mreže, te PAOK od početka vodi i uzima prvi set. Domaćini vođeni glasnom podrškom s tribina i emocijama u nastavku utakmice  igraju agresivno u napadu što im i donosi izjednačenje u setovima te je rezultat 1:1. U trećem setu ekipe su se izmjenjivale u vodstvu a kao bolji u napetoj završnici tog seta izašao je PAOK. Borbenim Kaštelanima to nije bila prepreka da nastave istim žarom, te su u dramatičnom četvrtom setu pokazali da se odlično nose s pritiskom i odveli utakmicu u peti set. Iako su ga lošije otvorili uspjeli su biti u vodstvu sredinom seta (8:7). Nažalost iskusni Grci se bude i nalaze način da uoči uzvrata budu u boljoj poziciji, te utakmica završava u njihovu korist.

Ivan Rančić: Moja ekipa je igrala večeras odličnu utakmicu boreći se za svaki poen. PAOK je odlična ekipa i znali smo da će ovo biti teška utakmica. Sretan sam što su naši vjerni navijači mogli biti svjedoci ovako kvalitetne utakmice. Naravno mi se ne predajemo. Čeka nas uzvrat u Grčkoj i dat ćemo sve od sebe kako bi odigrali još jednu dobru utakmicu.