Marincima derbi, Poreč na vrhu kod odbojkašica

Objavljeno: Nedjelja, 23 Studeni 2014 23:00 Autor:

Odbojkašice i odbojkaši odradili su polovicu prvog dijela prvenstva. Na čelu kod odbojkaša nalazi se aktualni prvak Marina Kaštela. Kod odbojkašica Poreč je jedina ekipa bez poraza, prema prikazanom do sada Porečanke su zasluženo na vrhu.

Krenuti ćemo s odbojkašicama gdje je OK Poreč pobjedom protiv Vibrobetona s omjerom 7-0 okončao prvi dio sezone. Porečanke su zasluženo na vrhu, jedini bod ispustile su u pobjedi protiv Mladosti. Izgubile su četiri seta do sada, daleko najmanje od svih.

- Zadovoljne smo prvim dijelom sezone, pobjedile smo sve utakmice i postigle smo više od očekivanog. Jedini bod koji smo izgubili bio je protiv zagrebačke Mladosti gdje nismo pokazale svu svoju kvalitetu. U drugom dijelu sezone očekujemo istu takvu dobru igru,te da završimo na vrhu tablice i uđemo u play-off kao prva ekipa. Također ušle smo u polufinale kupa,te želimo ponoviti prošlogodišnji rezultat – izjavila je tehičarka Poreča Vedrana Jakšetić.

Kaštela DC iz susreta u susret djeluje sve bolje. U subotu su odbojkašice Kaštela DC s 3:1 bile bolje od Marine Kaštela. Nakon dva poraza u kupu, Kaštela DC uzvratila je tako svojim gradskim suparnicama u prvenstvu i to nakon što su izgubile prvi set. U skupini 1 još je Rovinj kod kuće bio bolji od Vukovara, te ga tako preskočio na tablici. Zagrebačka Mladost kod kuće je upisala očekivanu pobjedu protiv posljednje plasirane Azene.

Skupina 2 ponudila je sjajnu utakmicu u Novoj Gradišci dvoboj do sada neporaženih ekipa. Dubrovnik je slavio preokretom u petom setu, te tako ostao sam na vrhu. Rijeka je u Splitu stigla to treće pobjede u nizu. Drenova je došla do važnih bodova protiv susjeda na tablici, Osijeka 06. Kostrena je čistom pobjedom protiv Đakova potvrdila da je doma teško pobjediva.

Veliki derbi kod odbojkaša igrao se u Kaštelima. U izravnom dvoboju za prvo mjesto, domaćini su nanijeli prvi prvenstveni poraz Mursi Osijek i tako zasjeli na vrh tablice. Rezultatski je to jednostavna pobjedu, ali utakmica je bila uzbudljiva. Marina Kaštela se u prvom setu namučila, prosipali su 23:19, ali slavili na razliku. Sljedeća dva seta bila su rezultatski lakša i manje napeta.

- U najbitnijoj utakmici ove sezone, za prvo mjesto na ljestvici prikazali smo odličnu igru u svim segmentima. Odlično je funkcionirao blok i dobrim servisima onemogućili smo odbojkašima Murse da se razigraju. U utorak nam je možda još i bitnija utakmica sa Siskom, gdje se borimo za prolaza na Final Four kupa – izjavio je igrač Marina Kaštele Dražen Vincek.

U ostalim susretima Karlovac je iznenadio Centrometal. Okrenuli su Karlovčani 0:2 u svoju pobjedu. Sisak je u Rovinju potvrdio da je u odličnoj formi. Dok je zagrebačka Mladost u tri seta odradila posao protiv posljednje Rijeke.

U skupini 2 Šibenik je zadržao svoju pobjedničku seriju. Kod Gorice su Šibenčani slavili s 15:12 u petom setu. Momci trenera Paskvala Skelina u ključnim trenucima bili su hladnije glave, te su upisali sedmu ovosezonsku pobjedu. Da je skupina 2 izjednačena potvrdila je i utakmica u Slavonskom Brodu s koje se pulski Centurion vraća s pobjedom. Puležani su do treće prvenstvene pobjede došli s 15:11 u petom setu. Zadar je u Zagrebu došao do četvrte uzastopne pobjede, nanijeli su peti poraz ekipi Croatie. Varaždin je domaćom pobjedom protiv Borovo Vukovara ostao u utrci za top 4.