Mladost Zagreb izbila na vrh ljestvice pobjedom u Sisku

Objavljeno: Četvrtak, 25 Listopad 2012 14:22 Autor:
Nakon tri kola prvenstva Hrvatske za odbojkaše niti jedna momčad nema više maksimalan učinak, iako ima nekoliko sastava bez poraza.

Nakon tri kola prvenstva Hrvatske za odbojkaše niti jedna momčad nema više maksimalan učinak, iako ima nekoliko sastava bez poraza. U skupini 1 valja izdvojiti pobjedu zagrebačke Mladosti kod Siska, a u skupini 2 domaće slavlje Zadra protiv Zagreba.

U trećem kolu odbojkaškog prvenstva Hrvatske u skupini 1 odmarao je Centrometal, a u Sisku su domaći igrali protiv zagrebačke Mladosti, u okršaju dvije momčadi koje su u prva dva kola skupile četiri boda. Sisak je dobro krenuo u dvoboj i uzeo prvi set s 25:18, no nakon toga je Mladost odigrala koncentriranije i u iduća tri seta domaćini nisu niti jednom uzeli više od 19 poena. Tako je Mladost pobijedila s 3:1 i sa sedam bodova pobjegla na vrh ljestvice.

Najizjednačeniji susret skupine 1 odigrao se u Vukovaru. Gostujuća Mursa Osijek s dvostrukih 25:20 došla je na 2:0, ali se nakon toga u igru vratio domaćin. S dva tijesna seta Vukovar je uspio izboriti peti set i jedan bod. Ipak, pobjeda je na koncu otišla u ruke Mursi koja je s 15:12 dobila odlučujuću dionicu.

Treći susret skupine 1 igran je u Rovinju gdje je domaćin igrao protiv Rijeke. Prva dva seta bila su izjednačena i po jedan je otišao na svaku stranu. Treći i četvrti set bili su, pak, jednosmjerni. Domaćini su uvjerljivo slavili oba puta i s 3:1 osigurali drugu prvenstvenu pobjedu.

U idućem kolu odmarat će Rovinj, a sva tri susreta na papiru djeluju zanimljivo. U Osijeku će Mursa ugostiti Sisak, u susretu u kojem će Osječani tražiti treću pobjedu u tri susreta, a Sisak važne bodove u lovu na jedno od prva tri mjesta. Centrometal će ugostiti Mladost iz Zagreba. Domaći još nemaju poraza, ali imaju samo četiri boda, a Mladost je trenutno sama na prvom mjestu, s utakmicom i tri boda više od Centrometala. Posljednji susret na rasporedu je onaj između Rijeke i Vukovara, dviju momčadi koje su na dnu ljestvice sa samo jednim osvojenim bodom.

U skupini dva najzanimljivije je bilo u Zadru. Domaćin je izgubio prvi bod u sezoni, ali je ipak ostao neporažen. Gosti iz Zagreba dvaput su poveli, ali se Zadar oba puta vratio i na koncu uzeo peti set s uvjerljivih 15:6. Treću pobjedu upisao je i Daruvar, koji dijeli vrh sa Zadrom. Gosti iz Opatije su namučili domaćine, s tri borbena seta, ali ipak su poraženi s 3:0.

3:0 za domaćine bilo je i u preostala dva okršaja. Šibenik je porazio Gornju Vežicu, koja je ozbiljnije priprijetila protivniku tek u prvom setu, a Karlovac se poigrao Splitom, koji je u prva dva seta zajedno skupio 17 poena i tek je u trećem namučio domaćine, došavši do 20 poena. U idućem kolu ističu se susreti Zagreba i Šibenika i Daruvara i Karlovca. U preostala dva susreta Opatija će ugostiti Gornju Vežicu, a Zadar će u Splitu tražiti četvrtu uzastopnu pobjedu.