Mladostaši/ice s po jednim bodom iz Kaštele

Objavljeno: Utorak, 11 Studeni 2014 11:01 Autor:
U 5. kolu hrvatskog odbojkaškog prvenstva oba mladostaška pogona gostovala su u Kaštel Starom. U dvama derbijima koji su podsjetili na prošlosezonske utakmice za naslov prvak(inj)a, mladostašice i mladostaši donijeli su u Dom odbojke po jedan bod.

Derbiji su odigrani (kao) po istom scenariju. Nakon vodstva 2-1 u setovima, i naše seniorke i seniori mogli su do punog plijena, ali su propustili prilike. Mladostašice su pokazale svoje pravo lice u najboljoj dionici utakmice - trećem setu, dalje nije išlo. Domaće su se pribrale, smanjile broj pogrešaka i puno bolju igru pretočile u rezultatsku prednost. To ih je i psihološki učvrstilo pa su prilično uvjerljivo dobile i odlučujući set. Trener Edo Klein standardnim je metodama pokušavao "razdrmati" svoju ekipu, ali nije pronašao učinkovit način. Marina Kaštela, s "našom" Danicom Uljević u postavi, slavila je sa 3-2 (25-16, 21-25, 13-25, 25-21, 15-8). Da je Mladost imala u pogonu Dinu Bečić i Nikolinu Jelić, i bodovni plijen bi zasigurno bio bogatiji. Ali mladoj Kleinovoj ekipi uopće ne ide loše skupljanje bodova, i kada gube - "ubodu neki bod", te su i dalje druge na ljestvici, iza Porečanki. Vrijeme radi za njih...

MARINA KAŠTELA: Botić (L), Jurić, Matas, Barić, Bučević, Uljević, Bilić, Sobin, Vidović, Ćurak, Miljak, Vukić. TRENER: Milorad Krunić

MLADOST: Ćaćić, Skypala, Perić, Čulo, Jularić, Luketić, Sušić, Božićević (L), Deak, Vugec, Jurišić. TRENER: Edo Klein

Mladostaši su, nakon gotovo identičnog početka kao klupske kolegice (ovom prilikom u ulozi navijačica), u velikoj borbi izvukli drugi set na razliku. Treći su okončali i prije nego je dospio u dramatičnu završnicu, ali to nisu uspjeli učiniti i s cijelom utakmicom. Umjesto završne "glazure" u četvrtom setu, dogodio im se neshvatljiv pad u igri, proradile su stare boljke, što su domaći odbojkaši znalački iskoristili za preokret i pobjedu 3-2 (25-16, 26-28, 23-25, 25-14, 15-12). Prvi ovosezonski derbi pokazao je da su rivali prilično izjednačeni i da će između njih odlučivati trenuci inspiracije pojedinih igrača, drugim rijačima - nijanse. Zagrebački ("nemarinirani") mladostaši ponovno su se uvjerili da je kaštelanska "utvrda" osvojiva. Ta im spoznaja vrijedi više od bod(ov)a...

MLADOST MARINA KAŠTELA: Tomić, Vincek, Šarčević (L), Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić, Ščerbakov, Šestan, Pervan, Bašić. TRENER: Ivan Rančić

MLADOST: Bičvić, Orešković, Nikačević, Mudrovčić, Martinko, Mrakužić (L), Vujović, Šmitlehner, Zelenika, Peterlin, Rendić. TRENER: Tomislav Mišin

Šesto kolo PH donosi odbojkašima Mladosti novo teško gostovanje - u Nedelišću (subota, 15. studenoga 2014. u 18 sati). Ništa lakše neće biti ni odbojkašicama Mladosti koje su dan kasnije (nedjelja, 16. studenoga u 19 sati) u gostima kod vinkovačkog Vibrobetona.

Autor: V. K.