Mladostaši svladali favoriziranu Mursu

Objavljeno: Petak, 14 Studeni 2014 00:21 Autor:

Osječka Mursa će teško dohvatiti Final Four. U prvoj utakmici četvrtfinala kupa poraženi su na domaćem terenu od zagrebačke Mladosti rezultatom 1-3 i time si uvelike umanjili šanse za prolaz.

Prošle sezone Mursa je također zapela u četvrtfinalu. U nes(p)retnim okolnostima neočekivano su bili poraženi od Karlovca, a čini se kako će ih ove godine stići ista sudbina. Iako je Mladostaše većina stavljala u drugi plan, oni iz utakmice u utakmicu pokazuju kako protiv njih nitko nije favorit. Istina, izgubili su Nojića, Sedlačeka i Zimakijevića, ali vratio se Fran Peterlin koji pokazuje zavidnu kvalitetu u našoj ligi.

Mursa je prvi set osvojila dosta lako rezultatom 25-20 i činilo se kako Mladostaši nemaju rješenja za odličnu Mursu. U drugom setu su se dosta odvojili, cijelo vrijeme vodili s 5-6 poena razlike, ali na servis dolazi tehničar Jurica Šućur koji odličnim servisima odvaja Mladostaše od mreže i svojoj ekipi omogućuje priliku za blok. Približili su se Mursaši na 21-22, ali tada igra poen za poen donosi Mladostašima set i poravnanje rezultata. U trećem setu potpuni pad Murse što je trenera Tomu Pauna primoralo na izmjene. Niti to nije pomoglo i Mursa je glatko izgubila 18-25. Suk odličnim servisima donosi veliku seriju Mursašima od čak 6-0 u četvrtom setu, ali niti to nije pomoglo, već su potpuno neobjašnjivo izgubili i taj set s velikim zaostatkom 19-25.

-S obzirom kako smo mi ušli u sezonu, svi su mislili da su protiv nas favoriti i drago mi je da smo pobjedili sada Mursu da pokažemo da možemo. Počelo je s dobrom atmosferom u Kaštelima, tu utakmicu smo izgubili, ali sada smo stisnuli, pogotovo u četvrtom setu koji nam je problematičan, i pobjedili. Mislim da Mursa poslije trećeg seta nije imala što izgubiti i morali su riskirati servisom. Suk je stisnuo par bombi, ali mi smo probali ostati mirni koliko smo mogli te smo stigli njihovu početnu prednost, a zatim priveli set kraju. Nadam se da će u Zagrebu doći dosta gledatelja i da će utakmica biti dobra - izjava je Frana Peterlina, ponajboljeg igrača u redovima Mladosti.