Mladostaši u doigravanje sa 1-0, Mladostašice sa 0-1

Objavljeno: Utorak, 02 Travanj 2013 14:35 Autor:
U prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za prvaka države odbojkaši Mladosti svladali su momčad Centrometala sa 3-0 (25-23, 25-21, 26-24).

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za prvaka države odbojkaši Mladosti svladali su momčad Centrometala sa 3-0 (25-23, 25-21, 26-24). Bila je to utakmica s prilično evidentnim favoritom - domaćinom, ali i gostom koji je «grizao» do kraja.

Da igraju s geslom «Nema predaje» u glavama, Nedelišćani su najočitije pokazali u prvome setu kada su pokušali dostići mladostaških 24-20. Trener domaćih, Željko Nojić, ljutio se na svoje igrače zbog brojnih pogrešaka iz skok-servisa, a kada su ga njegovi igrači «prizemljili», sve je počelo «dolaziti na svoje».

U drugom setu Mladost je, nakon mini-preokreta (2-4), konstatno vodila do 13-11. «Raspucala» se glavna napadačka «osovina» Mudrovčić – D. Nojić - Peterlin, blokeri P. Čičković i Orešković «zabetonirali» su prolaze. No, uporni gosti uzvratili su mini-preokretom (13-14). Trener Nojić odlučio je odmoriti sjajnog japanskog dizača Shimadu, ništa manje učinkovitim Markom Marelićem. Pri omjeru 13-14, Marelić je fantastičnim dizačkim zakucavanjem iza leđa poveo Mladost u osvajanje drugog seta.

Naravno, gosti se nisu predavali, kapetan T. Posavec, ex-reprezentativni tehničar Gotal, iskusni Križanović, bivši mladostaš Kurteš i suigrači održavali su dva poena zaostatka i (tek) na 21-23 – posustali. Iz drugog seta, prepunog «fajta» - i odbojkaškog i verbalnog (uglavnom gostujućeg prema sucima) - teško je ne spomenuti nekoliko obrambenih bravura domaćeg libera Stanislava Zimakijevića. Kapa do poda reprezentativnom veteranu! Leteći Zima «ulovio» je dvije lopte kada su suci već usmjeravali ruke na drugu stranu mreže...

Novom kompliciranju utakmice gosti su zaprijetili vodstvom 21-18 u trećem setu. Zaostatak domaćih anulirali su Sedlaček (dva poena u nizu) i Matej Čičković, ali gosti su se ipak odlijepili na 24-21. Mladost se strpljivo približavala i uspjela preokrenuti, ponajviše zaslugom «ubojitog» Mudrovčića.

Druga utakmica na rasporedu je u srijedu, 3. travnja 2013., na parketu Centrometala (dvorana NCG Aton u 17.30) u Nedelišću, a eventualnom drugom pobjedom Mladost će izboriti polufinale doigravanja PH.

MLADOST: P. Čičković, Orešković, D. Nojić, Mudrovčić, Marelić, Sedlaček, Mrakužić (L), Shimada, M. Čičković, Peterlin, Zimakijević (L), Bingula.

CENTROMETAL: Kovač, Puđa, Gotal, Vincek, Kocijan, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Makarov, Vuk (L), Križanović.

Odbojkašice Mladosti poražene su od Porečanki u prvom četvrtfinalnom dvoboju doigravanja PH u SRC-u Veli Jože. Domaće igračice slavile su sa 3-0 (25-23, 25-23, 25-21). Kao što pokazuje i omjer po setovima, gošće su pokazivale ambicije za iznenađenjem, ali je kompaktna porečka ekipa imale odgovor za svako usmjeravanje utakmice na zagrebački «mlin».

Početnih 1-0 stavlja Porečanke i u veliku psihološku prednost uoči druge utakmice, u zagrebačkom Domu odbojke (srijeda, 19.30). Unatoč imperativu pobjede, trener Mladosti, Edo Klein, vjeruje da njegove igračice mogu do izjednačenja...

POREČ: Marković, Pahović, Rupčić, Zahirović (L), Novosel, Brletić, Miloš, Sain, Šaini, Musić, Žužić, Danilović.

MLADOST: Ćaćić, Žmire, P. Tadić (L), Prša, Kirša, Minami, Račić, Mlinar, Uljević, Božičević (L), Jularić, Jurišić.

Autor: V. K.