Mladostašicama kaštelanski derbi (3-2)

Objavljeno: Ponedjeljak, 24 Veljača 2014 18:00 Autor:
Odbojkašice HAOK Mladosti Odbojkašice HAOK Mladosti Foto: HAOK Mladost

Fantastična serija je nastavljena, na programu je bila 14. 'epizoda'! Dakle, i 14. put zaredom odbojkašice Mladosti pobijedile su u domaćem prvenstvu.

U 10. kolu drugog, sada još i ubrzanog, dijela prvenstva ženski seniorski pogon iz Doma odbojke donio je vrijednu pobjedu iz Kaštel Staroga. U pravom derbiju (kako već doživljavamo tu riječ u hrvatskom jeziku!) sa 3-2 u setovima (16-25, 25-14, 25-21, 16-25, 15-8) ponovno su 'stradale' igračice kaštelanske Marine. Ponovno, jer samo četiri dana prije Mladostašice su kod kuće još uvjerljivije slavile (3-0). Nakon zagrebačke utakmice jedna je kaštelanska odbojkašica dojavljivala roditeljima 'tužnu vijest': «... izgubile smo 3-0, ali dobit ćemo ih u sridu!» Ali bila je loša prognozerka, nije pogodila. 'U sridu' su pogodile gošće koje su prve stigle do tri 'punta' (u setovima).
Ruku na srce, domaće su igračice startale u utakmicu s nakanom da jednakom mjerom uzvrate za zagrebački poraz. Na prvom odmoru imale su 8-5, a potom su, zahvaljujući ponajviše odličnoj servis-seriji Šiško, stigle na 15-5. Trener Mladosti Klein pokušavao je minutama odmora i zamjenama (Ćaćić, Vugec i Božičević) razbiti ritam kaštelanske 'servismejkerice', no, ona se nije dala (zbuniti)... Nakon gubitka prvog seta Mladostašice su se prisjetile kako su funkcionirale prije četiri dana u Zagrebu i prema toj prokušanoj recepturi - 'skuhale' su iduća dva seta. Drugim riječima, sjajnom su igrom preokrenule utakmicu na 2-1 u setovima. U četvrtom setu domaće su iznova napale servisom (posebno Miljak i Ćurak), što im se ubrzo i isplatilo. Uvidjevši da će vrlo teško završiti utakmicu u četiri seta, Klein je povukao glavninu igračica udarne postave na klupu, a priliku dao Ćaćić, Božičević, Vugec i Jularić (slijed spominjanja ne odgovara i slijedu njihova ulaska u igru, nego su nabrojene prema brojčanim 'iznosima' na dresu). Mladostaške pričuve dale su svoje u četvrtom, a prva postava (Račić, Žmire, Minami, Nakamura, Mlinar, Uljević i Sušić) vrhunski je dovršila posao u petom setu. Iako Edo Klein ne želi istaknuti nijedno ime iz svoje ekipe («Sve su igračice zaslužne za ovu pobjedu»), za rasplet petog seta, što će reći - i kaštelanskog derbija, iznimno je zaslužna servis-serija Danice Uljević (od 9-7 do 14-7 za Mladost). Netko bi rekao da se to dogodilo i zato što Danica dobro poznaje teren...

- Kako sam najavio, bila je to puno teža utakmica od one zagrebačke. Kaštelanke kod kuće uglavnom sve pobjeđuju i doma puno bolje serviraju. I mi smo dva seta izgubili uglavnom zbog njihovog dobrog servisa. Setovi koje smo dobili bili su na razini igre na utakmici u Zagrebu... Sada idemo dobiti sve do kraja, s prvog mjesta krenuti u doigravanje te ostati na prvom mjestu i na kraju prvenstva - izjavio je trener Mladosti Klein.

MARINA KAŠTELA: Botić, Ninčević, Šiško, Jurić, Batinić (L), Jozić, Runjić, Vukić, Sobin (L), Vidović, Ćurak, Miljak. TRENER: Milorad Krunić

MLADOST: Ćaćić, Žmire, Nakamura (L), Minami, Račić, Mlinar, Uljević, Božičević, Deak, Vugec, Jularić, Sušić. TRENER: Edo Klein

Mladostašicama, koje sada na ljestvici imaju tri boda prednosti u odnosu na Kaštelanke, u subotu (22. veljače 2014. godine u 19.30) u goste stižu Porečanke. Traži se novi trijumf (15. epizoda pobjedničke serije!) za mirnije završno putovanje u Vinkovce...