Mladostašice s 3-0 protiv Vukovarki za prekid loše serije

Objavljeno: Nedjelja, 01 Studeni 2015 09:49 Autor:

Pobjedom nad Vukovarkama 3-0 (25-17, 25-15, 25-22) u Domu odbojke odbojkašice Mladosti prekinule su crnu seriju (dva gostujuća poraza zaredom protiv najjačih suparnica) u domaćem prvenstvu.

Prvi set domaće su apsolvirale “na krilima” Lucije Mlinar, a već na 18-9 vidjelo se da gošće i nemaju ozbiljnijih težnji za rezultatskom potjerom. Početak drugog seta (4-0 za domaće) obilježila je mlađahna Luana Božić, ali cijela je domaća šestorka u nastavku pokazala pobjedničko lice za uvjerljivih 2-0 u setovima. Tada su se Vukovarke trgnule, puno bolje otvorile treći set (5-1), pa i unatoč egalu na 6-6, nastavile održavati novostečenu prednost sve do 17-17. Mladostaški preokret, ponovno “na krilima” napadački raspoložene Lucije Mlinar, ovaj put u kooperaciji s Frankom Vugec i Ivom Jurišić, dogodio se iz ponora, sa 13-17 na fantastičnih 19-17. Završnica seta bila je u znaku obostrane borbenosti ekipa i obrambenih bravura reprezentativnog libera Nikoline Božičević koja je ulovila nekoliko naizgled neuhvatljivih lopti. Pohvale za “završni” dojam zaslužuje i Valentina Vrbanc...

- Trebala nam je ova pobjeda da se vratimo u svoj ritam. Protiv Vukovarki je bilo kako smo i očekivali. Imali smo malo problema u trećem setu, ali takvi padovi će se riješiti s većim brojem utakmica, još se uigravamo, puno je novih igračica. Cilj nam je dobro se uigrati do završnice Kupa - rekao je Edo Klein.

Slijedi četvrtfinale Kupa u Vinkovcima, a potom prvenstveno gostovanje u Dubrovniku. Prema Edi Kleinu, ova utakmica trebala bi biti početak novog pobjedničkog niza…

MLADOST: Čulo, Perić, Malević (L), Cvetnić, Mlinar, Božičević (L), Lukić, Božić, Vrbanc, Jurišić, Strunjak, Vugec. TRENER: Edo Klein

VUKOVAR: Erak, Pejaković, Ćirić, Mijoković, Nikšić (L), Majer, Novalić, Kulić, Solaković, Augustinović, Lukić. TRENER: Tonko Sabljić