Mladostašima bod u najvećem derbiju, 2-3 protiv Kaštelana

Objavljeno: Nedjelja, 29 Studeni 2015 18:50 Autor:

Još jedan fantastičan derbi odigrali su odbojkaši Mladosti i najvećeg domaćeg rivala - Mladosti Marine Kaštele. Momčad aktualnog prvaka zadovoljnija je napustila Dom odbojke, slavila je sa 3-2 (23-25, 25-19, 25-20, 20-25, 15-12).

Trener zagrebačke Mladosti, Tomislav Mišin, imao je uoči derbija bitno hendikepiran pogon - uz ranije ozlijeđenog Hrvoja Zeleniku (koji je čak i počeo utakmicu, ali to je bilo sve od njega u derbiju), Filipa Rendića iz “stroja” je izbacila crijevna viroza. Prvi dizač Kruno Strahija stisnuo je zube i stisnuo zavojima šaku (ozljeda malog prsta) te tako odradio veći dio utakmice… Gosti su otpočetka nametnuli svoj ritam igre, domaćin je stizao i radio spektakularne obrate, poput onoga u završnici prvog seta, sa 17-21 i 20-23 na 25-23. I u drugoj dionici igre zagrebački sastav je lovio i lomio zahuktalog gosta (od 5-10 do 15-15), a predvodnik “potjere” bio je vrlo raspoloženi Uglješa Vujović. No, ubrzo je Vujoviću i suigračima bitno pala koncentracija, Kaštelani su stigli do novih 21-17, s tim da su ih uspjeli i kapitalizirati u osvojen set. To su uspjeli učiniti i u trećem setu, u kojem je domaća momčad povela (3-1) i samo još stigla zaprijetiti na 20-21. Ali zato su se domaći pravodobno trgnuli u četvrtom setu. Kod omjera 12-8 za “marince” Mišinov “time-out” pokrenuo je domaćina i doveo do 13-13. Proradio je Vedran Šmitlehner i mladostaški blok, krenuo je i servis. Možda i ključni poen za osvajanje seta dogodio se pri omjeru 17-15 za domaće, kada je Kruno Strahija u stilu iznova odličnog Frana Peterlina smečirao jedan odbijanac na mreži… Rulet petog seta pripao je gostima, iako se do 11-10 činilo da će slaviti domaćin (tada je Strahija dobio dvoboj na mreži protiv, za glavu višeg, Giljanovića). Međutim, domaći nisu do kraja iskoristili priliku. Nervoza, dekoncentracija, odlučniji gosti, previdi linijskih sudaca, crveni karton treneru Mišinu zbog prigovora, kazneni poen - sve je to odvelo završni set na stranu Kaštelana…

- Vrlo lijepa utakmica, na razini renomea dviju najboljih momčadi u Hrvatskoj, šteta je što nije bilo više gledatelja. Dobro smo odigrali, unatoč ozljedama dvaju važnih igrača i prisilnim improvizacijama u postavi. Nema tragedije u ovome porazu jer smo zadržali željenu prednost - u drugi dio prvenstva mi prenosimo četiri, a oni dva boda. Između nas je mala nijansa i vjerujem da ćemo u završnici Kupa opet biti konkurentni, naravno, i kompletni - rekao je Mišin.

MLADOST: Kos (L), Orešković, Nikačević, Martinko, Mrakužić (L), Strahija, Vujović, Šmitlehner, Peterlin, Marelić, Zelenika, Brčić. TRENER: Tomislav Mišin

MLADOST MK: Višić, Tomić, Perić, Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić (L), Ćosić, Šestan, Oršolić, Močić, Sabljić (L). TRENER: Ivan Rančić

Mladostašima ovog vikenda slijedi gostovanje u Rovinju (9. kolo PH), gdje će pokušati zadržati korak na ljestvici s (bodom prednosti) vodećim Kaštelanima.