Mursa i Poreč predvode prvoligašku karavanu

Objavljeno: Ponedjeljak, 03 Studeni 2014 08:21 Autor:

Vikend koji je iza nas donio je utakmice 4. kola HOL u obje konkurencije. Utakmice su se igrale u petak i nedjelju zbog blagdana Svih svetih. Kod seniora derbi je pripao Centrometalu, koji je kod kuće u zanimljivoj utakmici bio bolji od Mladost Marina Kaštela. Kod odbojkašica Marina Kaštela je kao gost nanijela prvi prvenstveni poraz Vibrobetonu u susretu koji je imao epitet derbija kola.

Centrometal je kod kuće zaustavio aktualnog prvaka Mladost Marina Kaštelu. U jednoj izjednačenoj utakmici momci trenera Kirića uz pomoć navijača došli su do vrijedne pobjede. Odigrali su bolje ključne poene, iskoristili veće iskustvo u odnosu na mladu Rančićevu momčad. Sisak je u Osijeku poprilično namučio Mursu, koja je slavljem u petom setu izbila na vrh poretka. Mladost je još u petak slavila protiv Rovinja. U derbiju začelja do važnih bodova došao je Karlovac, u Rijeci su Karlovčani protiv izravnog konkurenta za ispadanje u skupinu 2 slavili u tri seta.

U skupini 2 Šibenik je u derbiju kola u tri seta svladao Borovo Vukovar i tako učvrstio svoje mjesto u vrhu. Gorica je pobjednički prošla teško gostovanje u Puli. Zadar je doma bio uvjerljiv protiv Broda, dok je Varaždin u derbiju začelja u Zagrebu bio bolji od Croatie.

Kod odbojkašica kolo je započelo u petak pobjedom Mladosti protiv Rovinja u tri seta. Ne tako glatko, jer sva tri seta Mladostašice su dobile s dva poena razlike. Jučer u derbiju kola u Vinkovcima Marina Kaštela je pokazala zašto ju mnogi vide kao prvog favorita za naslov ove sezone. Iz Slavonije s teškog gostovanja ekipa trenera Krunića vratila se s tri boda u torbi. Poreč je promarširao Velikom Goricom i s pobjedom u tri seta ostao na vrhu. Zanimljiva utakmica odigrana je u Kaštelima, Vukovar je s 15:13 u petom setu bio bolji od Kaštela DC.

Skupina 2 donijela je nove pobjede Dubrovnika, Nove Gradiške i Drenove. Sve tri ekipe su bez poraza do sada, Dubrovnik je prvi jer ima 12 maksimalnih bodova. Nova Gradiška i Drenova imaju bod manje, pobjedu uz ta tri kluba upisao je probuđeni Osijek.