Mursa kiksala, Vukovarci slavili

Objavljeno: Nedjelja, 04 Ožujak 2012 20:53 Autor:
Mursa kiksala, Vukovarci slavili Foto: MOK Vukovar
Odbojkaši osječke Murse porazom u Zadru ponovno su ispustili vodeću poziciju. U dvorani Kreše Ćosića Osječani su pali u pet setova nakon što su vodili 1:0 i 2:1. To su iskoristili odbojkaši Rovinja koji su bez borbe uzeli bodove protiv Daruvara i tako preuzeli lidersku poziciju.

Osvajači Kupa Hrvatske bolje su otvorili susret osvojivši prvi set bez većih poteškoća rezultatom 25:19, no domaćin je identičnim rezultatom uzvratio gostima iz grada na Dravi.

Treći set uvelike je nalikovao prvom s tim da su domaćini osvojili tek poen više. Tada se činilo da će gosti u Slavoniju s novim bodovima, no s tim se nisu složili Zadrani. Nakon prave drame, domaćini su se s 28:26 vratili u egal, a zatim u petom setu s 15:11 potpuno okrenuli susret u svoju korist i tako poslali Osječane kući praznih džepova.

Poraz Murse "iskoristio" je Rovinj koji je bez borbe svladao odbojkaše Daruvara. Naime, sportska dvorana Valbruna ostala je prazna jer gosti iz Daruvara nisu ni doputovali, a razlog je teška financijska situacija u klubu. Tako je Rovinj ponovno preuzeo vrh ljestvice.

Za razliku od Osječana, odbojkaši Vukovara bili su uspješni na gostovanju. Momčad Rudolfa Tomića slavila je u Varaždinu svladavši domaćina u pet setova. Vukovarci su poveli s 25:21, no Varaždinci se s uvjerljivih 25:15 vraćaju u egal. To nije pokolebalo goste koji nakon 25:20 ponovno stižu do prednosti.

Nakon što su domaći odbojkaši osvojili četvrti set rezultatom 25:18, pristupilo se odlučujućem petom setu koji je u potpunosti pripao Slavoncima rezultatom 15:8.

Iduće kolo posebno je zanimljivo jer nas očekuje slavonski derbi - Vukovar je domaćin Mursi koja nema pravo na novi prvenstveni kiks, no s tim se Vukovarci previše ne opterećuju i zasigurno će biti težak protivnik Osječanima.