JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 150

Mursa lagano do slavlja protiv Zagreba

Objavljeno: Utorak, 02 Travanj 2013 10:33 Autor:
Mursaši su nakon prošlotjedne velike pobjede protiv prošlogodišnjeg . . .
Mursaši su nakon prošlotjedne velike pobjede protiv prošlogodišnjeg prvaka Hrvatske Marina Kaštele započeli treću fazu natjecanja odnosno play-off. U četvrtfinalu se igra na dvije dobivene utakmice, a Mursina prva prepreka je MOK Zagreb. Prva utakmica igrala se ovoga vikenda u Osijeku u maloj dvorani Gradskog vrta. Mursa je i ovom susretu potvrdila ulogu favorita te uz sjajnu podršku publike slavila s rezultatom od 3:0.

Mursaši su sjajno započeli utakmicu, odmah su pokazali da su s razlogom favoriti u ovom susretu. Na prvi tehnički time-out otišlo se s vodstvom domaćih odbojkaša 8:4. I u nastavku, Osječani su kontrolirali utakmicu te su tako još i povećali svoju prednost na sedam poena razlike, koju su održavali i do same završnice seta. Mursa je tako demonstrirala svoju snagu odmah u prvom setu u kojem su slavili s visokih 25:13 te su tako poveli s 1:0 u setovima.

Niti u drugom setu Mursaši nisu popuštali. Svi segmenti igre sjajno su funkcionirali te su tako domaći odbojkaši na prvi tehnički odmor otišli s vodstvom od plus sedam odnosno 8:1. No, u nastavku Zagrebaši serijom od četiri poena smanjuju zaostatak na 8:5. Odmah potom Osječani odgovaraju te ponovno bježe na 13:7. Do kraja seta Zagrebaši nisu pronašli načina zaustaviti Mursu, te je tako Mursa u ovom setu slavila s 25:15 pritom povećavši ukupno vodstvo na 2:0 u setovima.

U trećem setu gosti iz Zagreba pokazali su nešto više otpora, te su tako na prvi tehnički time-out otišli s nešto manjim zaostatkom 8:5. Iako su Zagrepčani u nekoliko navrata opasno zaprijetili došavši na samo minus jedan, Mursaši su svaki put znali odgovoriti, a pri rezultatu 12:11 rade seriju od četiri poena te tako bježe na visokih 16:11. Osječani su u samu završnicu seta ušli s visokim vodstvom od 21:15 te pitanje pobjednika u ovom susretu više nije bilo upitno. Mursa je tako slavila s 25:19 upisavši pritom novu ovosezonsku pobjedu.

Pred sjajnom publikom Osječani su si otvorili put prema polufinalu glatkom pobjedom od 3:0 nad Zagrebom. Sljedeća utakmica zakazana je već u srijedu gdje će Mursaši tražiti pobjedu i potvrdu prolaska u polufinale.