Mursa na korak do završnice kupa

Objavljeno: Utorak, 10 Studeni 2015 19:18 Autor:

Veliki su posao odbojkaši Murse odradili u ponedjeljak protiv Rovinja u četvrtfinalu kupa. Iako su izgubili 3-2, dva seta u gostima znače jako puno.

Puno toga su propustili i jedni i drugi. U prvom setu Rovinj je preuzeo kontrolu i vodio gotovo čitav set, međutim Mursa ima prvu set loptu, ali ju ne iskorištava i set odlazi na stranu Rovinja. U drugome setu Mursa se budi, kreće vrlo dobro i ima prednost od 11-13. Međutim, to je sve od njih u drugom setu jer su do kraja uzeli svega dva poena. Primači Suk i Stanković nisu imali svoj dan pa je tako Kepčija preuzeo inicijativu u svoje ruke. Pratili su ga vrlo raspoloženi srednjaci Šućur i Jurič i Mursa bez ikakvih problema dobiva sljedeća dva seta i poravnava na 2-2. Domaći u nevjerici, sve se okrenulo protiv njih. Vincek i Čičković jednostavno nemaju rješenja za Mursaše.

U petom setu Mursa kreće furiozno, vode 6-9, ali umor je presudio što su Čičković i ekipa znali iskoristiti. Okrenuli su rezultat na 10-9, a Mursa jednostavno više nije imala snage za preokret. Podsjetimo da je Mursa dan prije igrala ligaški susret protiv Šibenika gdje je slavila 2-3 u gostima.

-U Šibenik i Rovinj smo išli bez našeg vrlo važnog primača Nenada Kolarića, ali mladi Stanković ga je odlično zamijenio. Protiv Rovinja smo očekivali tešku utakmicu, iako smo ih prije dva tjedna dobili vrlo lako s 3-0 u Osijeku. To se pokazalo točno jer se tada nisu pokazali u pravom izdanju. Veliku ulogu je odigrao i umor jer smo dan prije igrali također pet setova u Šibeniku i proveli čak 12 sati vozeći se u autobusu. Ipak, zadovoljni smo s dva seta u Rovinju jer u uzvratu sami odlučujemo o svojoj sudbini i odlasku na Final Four – komentirao je utakmicu Marko Kepčija koji je bio definitivno najbolji i najučinkovitiji igrač na terenu.

Uzvratne utakmice kupa igraju se 25. studenog, a Mursa treba pobjedu od 3-0 ili 3-1 kako bi se plasirala u završnicu kupa koju nisu vidjeli još od 2012. godine.

Autor: Mario Šalinger